Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:2
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:2 PAP, Piotr Nowak
PKO Ekstraklasa. Wisła Płock przegrała pierwszy domowy mecz w lidze od maja. Sposób znalazł na nią Śląsk Wrocław, wygrywając 2:1. Emocjonująca okazała się zwłaszcza końcówka, gdy padły bramki dla obu zespołów.

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:2
W Ekstraklasie pozostały trzy niezdobyte stadiony: Rakowa Częstochowa (lider), Legii Warszawa (wicelider) i Pogoni Szczecin (trzecie miejsce).

Śląsk miał swój dzień. W zasadzie od początku dyktował warunki. Do przerwy zdążył oddać sześć strzałów, z których połowa okazała się groźna. Po pierwszej próbie Yeboaha i interwencji Krzysztofa Kamińskiego piłka obiła poprzeczkę, po czym wyszła za boisko. Aktywnością wykazał się też Petr Schwarz, czyli drugi najlepszy zawodnik po stronie wrocławian.

Wreszcie w 61 minucie Śląsk objął prowadzenie. To wtedy Yeboah otrzymał podanie stosunkowo daleko przed szesnastką. Mimo obecności dwóch rywali postanowił podholować futbolówkę, po czym oddać kąśliwy strzał. Piłka wpadła do bramki tuż przy prawym słupku.

Dopiero w końcówce nastąpiło przebudzenie Wisły. W 84 minucie Rafał Wolski przedostał się pole karne, tam akcję przejął wprowadzony Damian Warchoł i doprowadził do wyrównania.

Powtórzmy jednak raz jeszcze: Śląsk miał swój dzień. Tuż przed doliczonym czasie prowadzenie odzyskał i zwycięstwo przypieczętował Patrick Olsen. Duńczyk z pierwszej piłki wykończył dośrodkowanie od Piotra Samiec-Talara.

Dzięki wygranej Śląsk awansował na dziewiąte miejsce. Do piątej Wisły traci pięć punktów.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock – Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

Wisła Płock

• Krzysztof Kamiński – 3
  • Martin Sulek – 3
  • Jakub Rzeźniczak – 3
  • Steve Kapuadi – 3
  • Kristian Vallo – 3 (59’ Filip Lesniak - 3)
  • Mateusz Szwoch – 3 (59’ Damian Rasak - 4)
  • Dominik Furman – 3 (77’ Milan Kvocera – bez oceny)
  • Piotr Tomasik – 3
  • Davo – 2 (66’ Marko Kolar – 3)
  • Rafał Wolski – 4
  • Łukasz Sekulski – 3 (Damian Warchoł – 4)

Śląsk Wrocław

• Rafał Leszczyński – 4
  • Diogo Verdasca – 4
  • Konrad Poprawa – 4
  • Daniel Leo Gretarsson – 3
  • Łukasz Bejger (73’ Martin Konczkowski – 4)
  • Patrick Olsen – 5
  • Petr Schwarz – 4
  • Victor Garcia – 4
  • John Yeboah – 5 (80’ Piotr Samiec-Talar – bez oceny)
  • Nahuel Leiva – 4
  • Cayetano Quintana – 4 (73’ Sebastian Bergier – 3)

Piłkarz meczu: John Yeboah
Atrakcyjność meczu: 6/10

Kibice Ruchu Chorzów świętowali na Cichej wygraną w śląskich derbach z GKS Katowice  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów - GKS Katowice: Komplet widzów na Cichej ogląda...