PKO Ekstraklasa. Śląsk znalazł pogromcę. Korona wygrała po dwóch miesiącach

dor
Śląsk Wrocław uległ w Kielcach Koronie 0:1
Śląsk Wrocław uległ w Kielcach Koronie 0:1 Echo Dnia / Polska Press
PKO Ekstraklasa. W lidze nie ma już drużyn bez porażki. W Kielcach Korona w meczu 10. kolejki pokonała Śląsk Wrocław 1:0 po golu Milana Radina. Wrocławianie ewidentnie złapali zadyszkę. Po czterech kolejnych remisach przegrali w Pucharze Polski i w Ekstraklasie. Drużyna z Kielc wygrała po raz pierwszy od 20 lipca.

Korona zaczęła z ogromną determinacją. Wysoko atakowała Śląsk, starając się utrudnić mu wyprowadzanie piłki. Jednak to goście już w 2 minucie mogli zdobyć bramkę. Sam na sam wyszedł Lubambo Musonda, ale świetną interwencją popisał się Marek Kozioł (odbił piłkę nogą).

W 25 minucie po dośrodkowaniu Erika Pacindy z rzutu rożnego główkował Adnan Kovacević. Uderzył jednak w środek bramki i Matus Putnocki pewnie złapał futbolówkę. Korona częściej była przy piłce, konstruowała ciekawe akcje, ale brakowało wykończenia. W 32 minucie szybką akcję rozpoczął Ivan Jukić, podał do Marcina Cebuli, ten do Pacindy – jego mocny strzał po ziemi obronił Putnocki. To były przebłyski gry tej Korony, której gra wcześniej cieszyła kieleckich kibiców.

W 48 minucie ładnie uderzył Michał Chrapek z wolnego - obronił Marek Kozioł. W 59 minucie strzelał Robert Pich z ostrego kata - znowu górą był pewny w tym meczu Marek Kozioł. W 72 minucie na Suzuki Arenie zapanowała ogromna radość. Po centrze Pućko bramkę zdobył Ivan Jukić. Radość trwała krótko, bo po chwili sędzia boczny pokazał spalonego i arbiter główny gola nie uznał.
Ale w 79 minucie Korona dłużej mogła już fetować bramkę. Pięknym strzałem z dystansu zdobył ją wprowadzony w 66 minucie Milan Radin, a później manifestował swoja wielką radość przy ławce rezerwowych Korony.

Wynik nie uległ już zmianie. I po końcowym gwizdku arbitra Korona mogła wreszcie wykonać na środku boiska taniec zwycięzców. Oby to był ten przełomowy mecz ekipy Mirosława Smyły.

Piłkarz meczu: Milan Radin