PKO Ekstraklasa. Świetny mecz w Łodzi. Lech Poznań minimalnie lepszy od ŁKS

Michał Perzanowski
Świetny mecz w Łodzi. Lech Poznań minimalnie lepszy od ŁKS
Świetny mecz w Łodzi. Lech Poznań minimalnie lepszy od ŁKS Krzysztof Szymczak
PKO Ekstraklasa. Widzowie w Łodzi zobaczyli dynamiczne i otwarte spotkanie. Lech Poznań okazał się minimalnie lepszy od ŁKS. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Joao Amaral. Stan gry wyrównał Dani Ramirez, ale Kolejorz błyskawicznie odpowiedział trafieniem Darko Jevticia. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie spotkania.

Lech Poznań minimalnie lepszy od ŁKS

Zespół z Łodzi udanie rozpoczął sezon w PKO Ekstraklasie. Beniaminek najpierw zremisował bezbramkowo z Lechią Gdańsk, by tydzień temu pokonać Cracovię na ich terenie 2:1. Tym razem przyszła dla beniaminka kolej na porażkę. Bramka przeciwko łódzkiej drużynie padła już w 4. minucie spotkania. Druga groźna akcja lechitów i Joao Amaral wpisał się na listę strzelców. Portugalczyk otrzymał doskonałe podanie od Pedro Tiby i w klarownej sytuacji pokonał Kołbę. Arbiter na VAR sprawdzał jeszcze, czy zawodnik nie był na pozycji spalonej, ale okazało się, że idealnie ominął przewinienia.

Po pół godzinie gry mieliśmy wyrównanie. Złe wybicie van der Harta, a po podaniu Wolskiego piłkę do siatki wpakował Dani Ramirez. Hiszpan znów był najlepszym graczem ŁKS na boisku, ale tym razem jedno trafienie nie wystarczyło, aby zapunktować z Kolejorzem.

Lech Poznań odpowiedział piorunująco szybko. Podkręcony strzał Darko Jevticia, piłka minęła Kołbę i wpadła do siatki. Niecałe dwie minuty po golu Ramireza, na listę strzelców wpisał się kapitan Lecha.

W drugiej połowie podopieczni trenera Dariusza Żurawia mogli podwyższyć prowadzenie. Jevtić otrzymał piłkę kilkanaście metrów od bramki i płaskim strzałem obok Kołby próbował zdobyć drugie trafienie. Leżąc już na ziemi piłkę wybił Jan Sobociński. Po chwile to samo zrobił Rogne, a strzelcem był Rafał Kujawa.

Łódzcy kibice z pewnością zastanawiają się, jak arbiter nie mógł podyktować rzutu karnego za faul Crnomarkovicia na Wolskim. Pomocnik beniaminka został powalony w szesnastce przez rywala, ale sędzia Daniel Stefański kategorycznie dał znać, że nie ma mowy o faulu.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Pedro Tiba
Widzów: 5 452

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

W Ekstraklasie obserwowaliśmy już piłkarzy, którzy w swoich CV mieli najlepsze kluby świata. Zazwyczaj byli to doświadczeni gracze, próbujący czegoś nowego w życiu. Oczywiście, polska liga nie oferuje wielkich pieniędzy, dlatego większość starszych zawodników wybiera takie kierunki, jak USA czy Chiny. Mimo to, było w najnowszej historii kilka przypadków, które mogłyby być absolutnymi hitami. Oto piłkarze, którzy mogli zagrać w Ekstraklasie na koniec swojej kariery.