Szaleństwo z karnymi w Zabrzu. Lechia pokonała Górnika!
Szaleństwo z karnymi w Zabrzu. Lechia pokonała Górnika! Fot Arkadiusz Gola
PKO Ekstraklasa. Mecz przez duże M w Zabrzu. Fatalnie spisująca się na wyjazdach Lechia Gdańsk zdołała pokonać Górnika Zabrze 3:1. Dziś przerwała serię sześciu porażek w delegacji.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:3

Wygrać mogli jedni i drudzy. Lechia bardzo dobrze wypadła od momentu strzelenia gola aż do utraty. Górnik wykrzesał nowe siły na końcówkę, kiedy zwietrzył szansę, ale i tak został odarty ze złudzeń. To był dobry, trzymający w napięciu mecz.

Tak naprawdę najważniejsze rzeczy wydarzyły się w samej końcówce. Najpierw w 79 minucie sędzia Jarosław Przybył odwołał jedenastkę dla Górnika, bo z analizy VAR wynikło, że przed faulem na Bartoszu Nowaku sfaulował Jean Mvondo. Zaraz potem akcja przedostała się pod drugą bramkę i tam na nieszczęście Górnika przewinienie popełnił bramkarz Daniel Bielica, na czym skorzystała Lechia i odzyskujący dla niej prowadzenie Maciej Gajos.

Co najlepsze, Górnik miał prawo jeszcze raz wyrównać, lecz piłkę z linii wybił Michał Nalepa. Nakręcona Lechia przeprowadziła w 86 minucie zabójczą kontrę. Podał Kacper Sezonienko, a w polu karnym wynik ustalił Ilkay Durmus, autor dubletu.

Tym meczem Górnik wypisał się z walki o czwarte miejsce. Lechia się na nim umacnia. Na pięć kolejek przed końcem uzbierała sześć punktów zapasu. Tylko jakaś katastrofa zabierze jej udział w eliminacjach Ligi Konferencji.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk (w skali 1-6):

Górnik Zabrze:

• Daniel Bielica - 2
  • Jakub Szymański - 3
  • Rafał Janicki - 2
  • Przemysław Wiśniewski - 3
  • Robert Dadok - 3, (Dariusz Pawłowski - 4)
  • Jean Jules Mvondo - 2
  • Alasana Manneh - 3, (Dani Pacheco - bez oceny)
  • Mateusz Cholewiak - 3
  • Lukas Podolski - 3
  • Bartosz Nowak - 4
  • Higinio Marin - 1, (Piotr Krawczyk - 3)

Lechia Gdańsk:

• Dusan Kuciak - 3
  • David Stec - 3, (Jan Biegański - bez oceny)
  • Michał Nalepa - 3
  • Mario Maloca - 3
  • Rafał Pietrzak - 3, (Conrado - bez oceny)
  • Maciej Gajos - 4
  • Jarosław Kubicki - 3, (Egzon Kryeziu - bez oceny)
  • Ilkay Durmus - 5
  • Jakub Kałuziński - 3, (Marco Terrazzino - bez oceny)
  • Bassekou Diabate - 3, (Kacper Sezonienko - 4)
  • Łukasz Zwoliński - 3

Piłkarz meczu: Ilkay Durmus
Atrakcyjność meczu: 8/10

8432 widzów obejrzało z trybun przy Roosevelta mecz Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk (1:3). W trakcie pierwszej połowy kibice zaprezentowali oprawę. Przedstawili na niej ultrasa-przestępcę, na którego spogląda oko kamery, by ponieść go do odpowiedzialności karnej z art. 59 za wniesienie środków pirotechnicznych na imprezę masową:Art. 59. bezp. impr. mas.Odpowiedzialność karna za wnoszenie lub posiadanie na imprezie broni1. Kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2019 r. poz. 284 i 1214), wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.2. Sąd może orzec przepadek przedmiotów, o których mowa w ust. 1, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Paragraf na ultrasa. Oprawa kibiców Górnika Zabrze na meczu ...