PKO Ekstraklasa. Twierdza Płock nadal niezdobyta. Wisła pokonała Lechię Gdańsk

DW
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0) Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A
PKO Ekstraklasa. Wisła Płock wygrała kolejne spotkanie na własnym stadionie. Tym razem zespół Macieja Bartoszka pokonał Lechię Gdańsk 1:0 po golu Damiana Rasaka na samym początku spotkania. Rasak fantastycznie uderzył z dystansu tuż po płaskim dograniu z rzutu wolnego. Goście przegrywali od 4. minuty, ale mimo swoich dobrych momentów nie mogli pokonać Krzysztofa Kamińskiego.

Spotkanie zaczęło nam się już w 4. minucie. Rzut wolny z około 35 metrów, delikatne zagranie na Damiana Rasaka, który złożył się do strzału z dystansu i fantastycznie trafił w okienko bramki! Co za uderzenie! Jeszcze piękniejsze od pierwszego spotkania tej kolejki.

Lechia miała swoje momenty w trzecim kwadransie spotkania. Najpierw szybka akcja Lechii, zagranie na lewą stronę do Conrado, który nieco wycofał futbolówkę. Czyhający tam Flavio dopadł do piłki, ale uderzył z 14 metrów prosto w słupek. Po chwili Łukasz Zwoliński zmarnował doskonałą okazję sam na sam z ostrego kąta. Arbiter dopatrzył się jednak pozycji spalonej. W 35. minucie Flavio nabrał na prosty zwód Michalskiego i z 12 metrów uderzył na bliższy słupek. Refleks Kamińskiego sprawił, że nie mieliśmy wyrównania.

Futbolówka trafiła do siatki Kamińskiego w 54. minucie. Dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego wykorzystał Mario Maloca. Jak widział boczny sędzia i potwierdził to VAR - obrońca gości był na minimalnym spalonym w momencie wrzutki.

W 10. domowym meczu Wisła Płock notuje ósme zwycięstwo i z dwoma remisami notuje fantastyczną jesień na własnym stadionie. Nafciarzy może w tej klasyfikacji dogonić tylko Lech Poznań, który gra z Górnikiem Zabrze.