Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0 Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Bez bramek w Białymstoku. Jagiellonia już z udziałem kibiców zremisowała z Legią Warszawa. W tym meczu były tylko "momenty".

Mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0

Legia na rozgrzewce straciła Tomasa Pekharta. Czech był awizowany do składu, ale z powodu kontuzji musiał go zmienić Walerian Gwilia. Do ataku wskoczył tym samym Mateusz Cholewiak. W drugiej połowie miał dwie dobre sytuacje. Najpierw został zablokowany przez Ivana Runje, potem uderzył obok długiego słupka.

Ten mecz był dość nudny. Przed przerwą nie obejrzeliśmy żadnego celnego strzału. Jagiellonia grała wprawdzie ambitnie, ale niewiele z tego miała. Najlepszej okazji, zaraz na początku, nie wykorzystał Martin Pospisil. Czech z dogodnej pozycji kopnął wysoko nad poprzeczką.

W przypadku zwycięstwa Jagiellonia awansowałaby nawet na czwarte miejsce. Remis daje jej szóstą lokatę. Z kolei Legia nadal posiada 11 punktów przewagi nad Lechem. Do 11 punktów wzrosła jej przewaga nad Piastem Gliwice, który potknął się w Gdańsku (0:1). W następnej kolejce bezpośredni mecz kandydata do tytułu z jego obrońcą. Jagiellonia podejmie za to Lechię.

Piłkarz meczu: Ivan Runje