DW
Wisła Płock - Zagłębie Lubin 4:0 (2:0)
Wisła Płock - Zagłębie Lubin 4:0 (2:0) Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.
PKO Ekstraklasa. W pierwszym meczu 5. kolejki Wisła Płock podejmowała Zagłębie Lubin, które miało na koncie dwa kolejne zwycięstwa. Nad Mazowszem przeszła ogromna ulewa, dlatego zawodnicy musieli uporać się z kałużami na boisku, a co za tym idzie - piłkę płatającą figle. Lepiej w tym chaosie odnaleźli się gospodarze, którzy zdobyli aż cztery bramki. Gości nie było stać na ani jedną.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 4:0 (2:0). Jak padły bramki?

5. minuta - Bardzo szybkie rozpoczęcie meczu! Miękka wrzutka w pole karne, gdzie sprytnym strzałem głową pokonał bramkarza Łukasz Sekulski. Hładun był bez szans, uderzenie kompletnie go zaskoczyło.

20. minuta - Co za kuriozalna sytuacja! Kopnięta na bramkę piłka zatrzymała się w połowie drogi. Dopadł do niej jeden z zawodników Wisły Płock i zagrał wzdłuż bramki do partnera. Z jego uderzeniem poradził sobie Hładun, ale dobitka Rafała Wolskiego była już skuteczna!

59. minuta - Akcja prawą stroną Wisły, niskie dośrodkowanie Rafała Wolskiego i Łukasz Sekulski z kilku metrów pokonał Hładuna.

63. minuta - Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Wisłę. Płaskie podanie do Wolskiego, ten kolejny raz dośrodkował w pole karne. Nieudaną interwencję zaliczył Ian Soler. Obrońca Miedziowych wpakował piłkę do własnej bramki. To jest już pogrom.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Rafał Wolski

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wydaje się, że w tym sezonie padnie rekordowa liczba piłkarzy, którzy dołączyli do zespołów polskiej Ekstraklasy, mając już za sobą występy w niej. Lech Poznań pozyskał trzech ważnych piłkarzy, do Płocka zawita syn marnotrawny, ale i były napastnik Białej Gwiazdy. Nie brak również uczestnika Ligi Mistrzów z Legią. Oto piłkarze, którzy w tym sezonie wrócili do Ekstraklasy!