PKO Ekstraklasa. Świetne widowisko na zakończenie kolejki. Skuteczna Wisła Płock pokonała 3:2... nieskutecznego Górnika Zabrze. Trzeci dublet w sezonie zaliczył Łukasz Sekulski.

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Górnik Zabrze 3:2

Dwie kwestie zadecydowały o porażce Górnika: nieskuteczność i dziurawa obrona z przesuniętym Erikem Janżą i młodym Jakubem Szymańskim na pozycje wykartkowanych - Adriana Gryszkiewicza i Przemysława Wiśniewskiego.

Z wyliczeń statystyków wynika, że Górnik oddał w całym meczu 24 strzały, podczas gdy Wisła ledwie 5.

Równie dobrze Górnik mógł więc ten mecz wygrać a przynajmniej zremisować. Do pierwszej bramki Wisły był zdecydowanie lepszym zespołem. W drugiej połowie długimi fragmentami - również. Co jednak z tego skoro w jednej akcji dwukrotnie obił poprzeczkę. Fatalne pudło z bliska zaliczył Krzysztof Kubica.

To był największy pechowiec w meczu. Jeszcze przed przerwą jego samobój sprawił, że Wisła podwyższyła wynik na 2:0. Trener Jan Urban okazał zrozumienie i nie wystawił go na drugą połowę.

Górnik po przerwie również stworzył parę sytuacji, zwłaszcza na początku, lecz trafił dopiero kiedy było po wszystkim. Ozdobą meczu pozostał pierwszy gol Łukasza Sekulskiego, który znakomicie nawinął Szymańskiego.

Dzięki wygranej Wisła wskoczyła na szóste miejsce.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

Wisła Płock:

• Krzysztof Kamiński - 4
  • Jakub Rzeźniczak - 3
  • Damian Michalski - 3
  • Adam Chrzanowski - 3 (Marcel Błachewicz bez oceny)
  • Damian Zbozień - 3 (Kristian Vallo - 2)
  • Mateusz Szwoch - 4 (Tomasz Walczak bez oceny)
  • Filip Lesniak - 3
  • Dominik Furman - 3
  • Radosław Cielemęcki - 3 (Fryderyk Gerbowski - 3)