Krzysztof Kowalski
Warta - Cracovia LIVE! Grają sąsiedzi z górnej połowy tabeli
Warta - Cracovia LIVE! Grają sąsiedzi z górnej połowy tabeli Wojciech Matusik
Mecz Warta Poznań - Cracovia ONLINE. Skazywana na spadek ekipa Zielonych zajmuje miejsce w górnej połowie tabeli. W niedzielę naprzeciw jednej z rewelacji sezonu stanie drużyna aspirująca do gry w europejskich pucharach. Początek konfrontacji w niedzielę o godzinie 12:30. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Warta Poznań - Cracovia ONLINE

Warta niespodziewanie dotrzymuje kroku Cracovii. W tabeli obie ekipy są sąsiadami z taką samą liczbą zdobytych punktów (33). Poznaniacy zajmują siódme miejsce, a "Pasy" są szóste.

W pierwszej rundzie Zieloni zwyciężyli przy Kałuży 2:0. Taki wynik specjalnie nie dziwi, bo drużyna Dawida Szulczka na wyjazdach jest drugim najlepiej punktującym zespołem w lidze po Rakowie Częstochowa. Dużo słabiej radzi sobie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie wygrała tylko dwa razy.

W niedzielnym starciu trudno stawiać jednak Cracovię w roli faworyta, bo drużyna Jacka Zielińskiego rzadko przywozi z wyjazdowych meczów komplet punktów. Poprzednio w delegacji wygrała 30 października ubiegłego roku, gdy w Lubinie pokonała Zagłębie (2:0).

Cracovia aspiruje do zajęcia czwartego miejsca w tabeli i gry w europejskich pucharach. Zieloni są jej konkurentem do tej lokaty. W najbliższym czasie ekipę "Pasów" czeka cała seria meczów prawdy z innymi drużynami z czołówki tabeli. - Warta jest naszym rywalem, ale czeka nas teraz seria czterech meczów z zespołami, które też o to walczą. Po meczu z Wartą mamy wyjazd na mecz z Rakowem, następnie Widzew u siebie i Pogoń na wyjeździe. Wszystko się więc wyjaśni w bezpośrednich starciach. Zwycięstwo z Wartą stawiałoby nas w lepszej pozycji - powiedział trener Jacek Zieliński.

Trenera Dawida Szulczka nie dziwi wysokie miejsce krakowskiej ekipy w tabeli. - Na pewno Cracovia jest mocna, jeśli chodzi o działania na swojej połowie w polu karnym. Nasi rywale potrafią wyjść odważniej do pressingu, mają linię obrony, która dobrze się czuje w pojedynkach, dobrze blokują uderzenia, tracą mało bramek. Ponadto mają zawodników, którzy potrafią ruszyć do kontrataku. Napastnicy są silni fizycznie, a skrzydłowi schodzą do środka, by tam rozgrywać akcje – podsumował rywala trener Zielonych.

Widowisko poprowadzi sędzia Wojciech Myć z Lublina. System VAR obsłużą Paweł Pskit orz Tomasz Listkiewicz.

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Cracovia
Warta: Kajetan Szmyt, Nilo Maenpa (pauzy za kartki), Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Michał Jakóbowski (urazy)

Cracovia: Kamil Pestka, Jakub Myszor, Mathias Rasmussen (urazy)

Mecz Warta Poznań - Cracovia TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Warta - Cracovia w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentują Żelisław Żyżyński i Adam Szała. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:30 - zapraszamy!

12:30 Warta Poznań - Cracovia CANAL+ SPORT