Widzew Łódź - Stal Mielec 0:2
Widzew Łódź - Stal Mielec 0:2 PAP/Marian Zubrzycki
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec przerwała serię dziesięciu meczów bez zwycięstwa. Pierwszy raz od listopada wygrała akurat w Łodzi. Pokonała Widzew 2:0. Po golu strzelili Bartłomiej Ciepiela i Mateusz Mak.

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Stal Mielec 0:2

Dzięki wygranej, w drugim meczu za kadencji trenera Kamila Kieresia, Stal przynajmniej na chwilę wypłynęła na spokojniejsze wody. W tabeli zajmuje dziesiąte miejsce i ma pięć punktów zapasu nad strefą spadkową. Rewelacyjny jesienią Widzew ugrał tylko o cztery punkty więcej.

Stal objęła prowadzenie w 10 minucie. Po dograniu Marcina Flisa piłkę idealnie nakrył Bartłomiej Ciepiela. Debiutancki gol w ekstraklasie okazał się strzałem w okienko.

Widzew próbował szybko odpowiedzieć. Jeszcze przed przerwą słupek obił Bartłomiej Pawłowski. Szansę miał też Jakub Sypek, ale dobrze interweniował Bartosz Mrozek.

W drugiej połowie oba zespoły stworzyły kolejne sytuacje. Drogę do bramki znalazła jedynie Stal. W 52 minucie po zamieszaniu w polu karnym z prawej nogi podwyższył Mateusz Mak - ten sam, dzięki któremu w poniedziałek mielecka drużyna urwała punkt z Jagiellonią Białystok (1:1).

Później szansę na kontaktowego gola miał Widzew, jednak Pawłowski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a gdy to zrobił to piłkę sprzed linii wybił jeden z czterech obrońców, w tym przypadku Maciej Wolski.

Widzew nie wygrał w lidze od połowy lutego. Jego czarna seria to sześć meczów (trzy remisy i tyle samo porażek). A za tydzień wyjazd na Raków Częstochowa.

Oceny piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Stal Mielec (w skali 1-6):