Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Piotr Polak
Po porażkach z Górnikiem oraz Radomiakiem, Widzew bardzo chciał się przełamać. Mecz z innym beniaminkiem, czyli Koroną Kielce był doskonała okazją, aby dopisać kolejne trzy punkty. W samej końcówce meczu wygraną dzisiejszym gościom dał Mato Milos.

Korona Kielce - Widzew Łódź 0:1 (0:0)

Na pierwszą dogodną sytuację musieliśmy czekać do 16. minuty. Świetną okazję miał Ernest Terpiłowski, ale nie udało mu się skierować piłki do bramki.

Cztery minuty później oglądaliśmy jeszcze lepszą akcję! Uderzał Patryk Stępiński, natomiast końcówkami palców obronił Marcel Zapytowski i na tablicy wyników nadal mieliśmy 0:0.

W 28. minucie było bardzo groźnie w polu karnym Korony, gdyż Widzew mógł mieć rzut karny. Marcel Zapytowski wpadł na nabiegającego Jordiego Sancheza! Sędzia jednak nie "wskazał na wapno".

Kilka minut przed przerwą jeden z zawodników Widzewa kapitalnie zagrałz głębi pola do wybiegającego Jordiego Sancheza. Hiszpan wygrał rajd z obrońcą Korony i huknął nie do obrony na bramkę Korony. Po weryfikacji VAR okazało się, że napastnik był na spalonym.

W 59. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Korony! Do piłki podszedł Bartosz Śpiączka, ale górą okazał się Henrich Ravas! Słowacki bramkarz obronił fatalnie wykonaną jedenastkę!

Kilka minut później to Widzew miał okazję otworzyć wynik spotkania. Sytuacja stuprocentowa Bartłomieja Pawłowskiego. Strzał głową, ale obronił młodzieżowiec kielczan.

Widzew miał przewagę, ale Korona co jakiś czas atakowała. Jewgienij Szykawka ze świetną szansą w 77. minucie. Bramkarz Widzewa uratował skórę swojej drużynie - po raz kolejny.

W jednej z ostatnich akcji meczu piłka została wrzucona do Mato Milosa, który przyjęciem piłki na klatkę zmylił obrońcę, przebiegł kilka metrów i uderzył pod poprzeczkę!

Zawodnik meczu: Henrich Ravas