Wisła pokonała Jagiellonię, Sadlok odpalił petardę
Wisła pokonała Jagiellonię, Sadlok odpalił petardę Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków z pierwszym zwycięstwem w rundzie rewanżowej. Drużyna Petera Hyballii pokonała u siebie Jagiellonię Białystok 2:0 (0:0). Gola po przerwie strzelili boczny obrońca Maciej Sadlok i napastnik Felicio Brown Forbes.

Mecz Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:0
Do przerwy telebim mógł wyświelić wynik 2:1 albo nawet 3:2 dla Wisły. Nieskuteczność piłkarzy obu drużyn sprawiła jednak, że piłka ani razu nie wpadła do siatki. Ze strony Wisły dwukrotnie pomylił się Felicio Brown Forbes, który najpierw z bliska trafił w bramkarza, by potem obić słupek. Słabo akcje wykończyli też Yaw Yeboah (obok bramki) oraz Stefan Savić. W Jagiellonii szczęście nie dopisalo Błażejowi Augustynowi i Martinowi Pospisilowi. W drugiej połowie mylili się Jakov Puljić z Fedorem Cernychem.

Warunki do gry okazały się ekstremalnie trudne. Trzaskający mróz i stale padający śnieg dały się we znaki wszystkim obecnym na murawie. Trzeba w tym miejscu pochwalić piłkarzy, że mimo wszystko stworzyli całkiem dobre widowisko. Zresztą jednych i drugich dało się także oglądać tydzień temu, kiedy mecze odbywały się w znacznie lepszym warunkach.

O wygranej Wisły przesądziła głównie 54 minuta i zachowanie w niej kapitana. Maciej Sadlok (drugi gol w szonie) po zamieszaniu w okolicach szesnastki kropnął pod poprzeczkę, nie dając szans solidnie broniącemu Xavierowi Dziekońskiemu (rocznik 2003). Wynik chwilę przed końcem ustalił Brown Forbes (piąty gol w sezonie), uderzając z bliska po szybkim rozegraniu.

Wisła zwyciężyła po raz pierwszy w 2021 roku, po raz drugi za kadencji Petera Hyballi i zarazem po czwarty w sezonie. Obecnie zajmuje dwunaste miejsce.

Piłkarz meczu: Maciej Sadlok