DW
PKO Ekstraklasa. Wisła Płock i Zagłębie Lubin nie przełamały niemocy i wciąż nie zanotowały w 2020 roku zwycięstwa. W bezpośrednim spotkaniu między tymi drużynami gospodarze musieli odrabiać straty po golu głową Damjana Bohara. Odpowiedzieli po zaledwie pięciu minutach - również strzałem głową.

W pierwszej połowie spotkanie było dość szybkie i obfitujący w sytuacje bramkowe. Te jednak nie padły. W statystykach zacznie przeważali goście z Lubina, choć do trafienia w sieci musieliśmy czekać aż do 70. minuty.

Uderzenie z narożnika pola karnego zostało zablokowane przez Jakuba Tosika, który dość niefortunnie znalazł się na linii strzału. To akurat opłaciło się piłkarzom Zagłębia. Futbolówka dotarła bowiem do Alana Czerwińskiego, a ten miękką wrzutką obsłużył Damjana Bohara. Napastnik głową wykończył akcję, choć nie należy do najwyższych zawodników.

Miedziowi próbowali obronić korzystny wynik, ale po zaledwie pięciu minutach mieliśmy już 1:1! Thomas Daehne mocno zagrał piłkę na połowę rywali. Tam przejął ją Giorgi Merebaszwili, który wszedł w drybling i dośrodkował do wbiegającego Torgila Gjertsena. Debiutant wyprzedził Sasę Balicia i również głową pokonał bramkarza.

Oba zespoły przedłużyły swoją serię bez zwycięstwa i dzielą się punktami.