PKO Ekstraklasa. Szósta w zeszłym sezonie Wisła Płock zaczęła sezon od pokonania aż 3:0 grającej w eliminacjach Ligi Konferencji Lechii Gdańsk. Po golu strzelili Łukasz Sekulski, Dawid Kocyła i debiutujący Hiszpan Davo. Kibice żegnali go oklaskami, gdy opuszczał murawę.

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Lechia Gdańsk 3:0

Lechia wystąpiła bez Łukasza Zwolińskiego. W pierwszych minutach wyglądała znacznie lepiej od Nafciarzy. Stworzyła kilka sytuacji, ale żadnej nie zamieniła na bramkę. Im dalej było w las, tym gorzej.

Wisła objęła prowadzenie chwilę przed przerwą. Po długim zagraniu od Davo to Łukasz Sekulski wygrał pojedynek fizyczny z Rafałem Pietrzakiem, po czym od raz ruszył na bramkę. Po podholowaniu piłki pewnym uderzeniem nie dał szans Dusanowi Kuciakowi.

W drugiej połowie Lechia nie istniała. Wisła trzy razy trafiła do siatki, lecz sędzia uznał dwie, dopatrując się w jednej akcji spalonego (słusznie). Poprzeczkę obił też Mateusz Szwoch.

Zasłużone zwycięstwo Wisły przypieczętowali Davo (strzałem w długi róg) oraz Dawid Kocyła, którego świetnie wypuścił Dominik Furman. Lechia z bagażem trzech bramek zamyka tabelę. W czwartek jedzie do Wiednia na mecz z Rapidem w II rundzie.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock - Lechia Gdańsk (w skali 1-6):