Rafał Musioł
Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.
PKO Ekstraklasa. Na zakończenie 8. kolejki Wisła Płock zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1 (1:0). Nafciarze ponad pół godziny grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rafała Wolskiego. Na trybuny powędrował także trener Pavol Stano. Dzięki zdobytemu punktowi ekipa z Płocka powróciła na pierwsze miejsce w tabeli.

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:1

Górnik Zabrze był w Płocku w poważnych opałach, ale dopisało mu szczęście. W 59 minucie Rafał Wolski walcząc o piłkę z Erikiem Janżą... przebiegł mu po plecach. Sędzia Daniel Stefański wyrzucił piłkarza gospodarzy z boiska, a goście po pięciu minutach doprowadzili do wyrównania. I to znów z dużym uśmiechem losu, bo uderzenie Roberta Dadoka było raczej próbą (za) głębokiego dośrodkowania, a tymczasem przelobował Bartłomieja Gradeckiego.

Do tego momentu zabrzanie toczyli wyrównany bój z drużyną wracającą na prowadzenie w tabeli, ale to Wisła - poza pierwszymi minutami - miała mecz pod kontrolą. I w 36 minucie objęła prowadzenie po rozegraniu rzutu rożnego i błędzie obrony Górnika.

Niewiele jednak zabrakło, by już niespełna minutę później był remis - Dadok trafił jednak tylko w poprzeczkę.

Grający w przewadze goście nie potrafili zgarnąć pełnej puli, Wisła broniła się dość pewnie, mając też własną okazję do strzelenia gola numer dwa. Remis był więc wynikiem sprawiedliwym, chociaż pozostawiającym niedosyt po obu stronach. Wisła była bliżej zwycięstwa, ale wybryk Wolskiego otworzył szansę przed Górnikiem, którą ten połowicznie wykorzystał.

W następnej kolejce Górnik podejmie Piasta Gliwice, który przed spotkaniem w Płocku zepchnął zabrzan do strefy spadkowej. Jak się okazało tylko na kilkadziesiąt minut, ale trzy punkty w ostatnich czterech meczach to dorobek oznaczający ryzykowne balansowanie nad czerwoną linią w Ekstraklasie.

• Piotr Tomasik - 3
  • Kristian Vallo - 3 (Milan Kvocera - bez oceny)
  • Damian Rasak - 3 (Mateusz Szwoch - 3)
  • Dominik Furman - 3 (Filip Lesniak - 3)
  • Rafał Wolski - 1
  • Davo - 4 (Dawid Kocyła - bez oceny)
  • Łukasz Sekulski - 3 (Marko Kolar - bez oceny)

Górnik Zabrze

• Kevin Broll - 3
  • Aleksander Paluszek - 3
  • Rafał Janicki - 3
  • Richard Jensen - 2
  • Paweł Olkowski - 4 (Piotr Krawczyk - 3)
  • Jean Jules Mvondo - 3 (Krzysztof Kolanko - bez oceny)
  • Robin Kamber - 3 (Jonatan Kotzke - 3)
  • Robert Dadok - 4
  • Mateusz Cholewiak - 3 (Amadej Marosa - 3)
  • Erik Janża - 3
  • Dani Pacheco - 2 (Kanji Okunuki - 3)

Sezon ligowy ruszył w pełni, a my możemy już powoli podsumowywać pierwsze występy polskich zawodników, którzy w listopadzie zagrają w Katarze. Wiadomo, przez dwa miesiące może się dużo zmienić. Na ten moment mamy już jednak wiele pozytywnych sygnałów, co z pewnością cieszy Czesława Michniewicza. Znalazło się kilka dużych nazwisk, które mogą nas poprowadzić do sukcesu. Napastnicy strzelają, ofensywni pomocnicy notują asysty, natomiast obrońcy są chwaleni za swoje interwencje. Kto błysnął na dwa miesiące przed mistrzostwami świata? Sprawdź!

Są już w mistrzowskiej formie? Polacy, którzy błyszczą od po...