PKO Ekstraklasa wróciła. Termalica wykończyła Jagiellonię rzutami karnymi

PKO Ekstraklasa. W pierwszym meczu tego roku Bruk-Bet Termalica Nieciecza ograła Jagiellonię Białystok 2:1 (1:0). Zadecydowały skutecznie wykonane jedenastki - przez Piotra Wlazłę i Wiktora Biedrzyckiego.

PKO Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 2:1
W obu drużynach zadebiutowali trenerzy: w Termalice Czech Radoslav Latal (kiedyś Piast Gliwice), w Jagiellonii Piotr Nowak (ostatnio Lechia Gdańsk).

Na najważniejszą akcję pierwszej połowy przyszło nam zaczekać do 40 minuty. To wtedy w polu karnym Jagiellonii doszło do kontaktu Tarasa Romanczuka z Wiktorem Biedrzyckim. Po długiej analizie sędzia Krzysztof Jakubik wskazał na jedenastkę, którą po raz szósty w sezonie zamienił na gola Piotr Wlazło.

Do tego momentu Termalica stworzyła mniej klarownych okazji. Słupek obił Sebastian Bonecki i to przed przerwą było na tyle. Jagiellonia atakowała częściej, zwłaszcza lewą flanką, co jednak nie przełożyło się na bramki. Między słupkami dobrze interweniował Tomasz Loska, który jedną ręką obronił dwie próby Andrzeja Trubehy.

O porażce Jagiellonii przesądził początek drugiej połowy, gdy debiutujący Zlatan Alomerović skasował Wlazłę. Do drugiej jedenastki podszedł Biedrzycki i zrobił kopiuj/wklej ze strzału kapitana.

Mimo właściwej reakcji Jagiellonię stać było jedynie na bramkę kontaktową. Udział w akcji wzięli wszyscy zmiennicy; zaczął Karol Struski, wystawił Bartosz Bida, a strzelił Przemysław Mystkowski.

Dzięki wygranej Termalica przynajmniej na chwilę zrównała się punktami z Legią Warszawa.

Oceny piłkarzy po meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):