Mecz Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:3
Mecz Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:3 Karina Trojok
PKO Ekstraklasa. Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że to był świetny mecz. Liderujący Raków Częstochowa wygrał z drugim dotychczas Górnikiem Zabrze 3:1 (2:1). Na trybunach - zgodnie z obostrzeniami - zabrakło kibiców.

To był otwarty mecz, na pewno atrakcyjny dla postronnego widza. A takiego widza nie zabrakło, ponieważ TVP Sport pokazało go w otwartym paśmie w ramach sublicencji.

Strzelanie rozpoczął Górnik, ale nie wygrał nawet pierwszej połowy. Po główce Bartosza Nowaka z 4 minuty gra zespołu - mówiąc kolokwialnie - "siadła". Zespół gospodarzy oddał inicjatywę Rakowowi. Na dodatek przy stanie 1:2 sędzia anulował bramkę Jesusa Jimeneza, dopatrując się spalonego.

Górnik źle reagował po gwizdkach sędziego, biegał jakby wolniej, dopuszczał do ataków zarówno skrzydłami jak i środkiem. Raz po raz Raków dochodził do sytuacji strzeleckich. Wyrównał nieco ponad kwadrans po golu Nowaka; podanie Patryka Kuna wykończył Ivan Lopez.

Hiszpan trafił też na 3:1. To jego pierwsze gole w ekstraklasie. Przedzieliła je bramka Davida Tijanicia, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą.

Piłkarz meczu: Ivan Lopez