Piotr Rzepecki
Fot Arkadiusz Gola
PKO Ekstraklasa. Na rozpoczęcie piłkarskiej niedzieli w Legnicy spotkało się dwóch beniaminków - Miedź Legnica i Korona Kielce. Mecz był prawdziwym widowiskiem, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy to obie drużyny już nie kalkulowały i widać było, że remis nikogo nie zadowala. Miedź stworzyła sobie więcej sytuacji, a Korona dwukrotnie doprowadziła do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Miedź Legnica - Korona Kielce 2:2 (1:0)

Od pierwszych minut Miedź Legnica zaatakowała i wkrótce zaczęły przychodzić tego efekty. W 4. minucie było groźnie po strzale Olafa Kobackiego. Skrzydłowy nieźle się zabrał na lewej stronie i jego strzał po ziemi obił słupek. Serca szybciej zabiły podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego, którzy z tej sytuacji nie wyciągnęli lekcji. Niewiele później groźny strzał nieznacznie powędrował nad poprzeczkę Korony, a uderzał Angelo Henriquez.

Chilijczyk cały mecz był aktywny. Po około dwudziestu minutach piłka po uderzeniu Luciano Narsingha, które trafiła jeszcze właśnie Henriqueza, znalazła się w siatce gości. Wrzawa na trybunach nie trwała długo, bo sędzia gola nie uznał z uwagi na pozycje spaloną napastnika Miedzi. Kilka minut później bramkarz Korony, Konrad Forenc znów musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem bramka została słusznie uznana. Podanie z prawej strony Narsingha wykończył Henriquez. Strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Korony, a przy akcji nie popisał defensor gości, Petrov, który przegrał pojedynek z Chilijczykiem.

Na drugą część meczu piłkarze Korony wyszli zmotywowani i w zmienionym składzie. W poszukiwaniu punktów Leszek Ojrzyński wpuścił Sewerzyńskiego i Deaconu i na nowe impulsy nie musieliśmy długo czekać. W 53. minucie Dawid Błanik ruszył skrzydłem, znalazł Jakuba Łukowskiego świetnym zagraniem, a ten jeszcze lepszym przyjęciem i wykończeniem strzelił na 1:1. Paweł Lenarcik nie miał szans na interwencje wobec silnego i mierzonego strzału pomocnika, który właśnie z Legnicy trafił do Korony Kielce przed dwoma laty.

Paradoksalnie dla Miedzi dobrze się stało, że straciła gola. Bramka na 1:1 była potężnym bodźcem do ponownych ataków. Podopieczni Łobodzińskiego nie najlepiej kończyli pierwszą połowę, a na drugą również nie wyszli tak oczekiwali kibice. Po strzelonym golu, Korona się wycofała i oglądaliśmy serię ataków Miedzi. Świetnie wyglądał strzelec gola, Henriquez, który zdaje się mieć ogromny wpływ na grę beniaminka.

Korona nie grała szczelnie w obronie. Goście zostawiali duże przestrzenie i mimo prób podejścia z pressingiem, Miedź łatwo z niego opresji wychodziła i atakowała rywala. Ataki gospodarzy były głównie prowadzone skrzydłami, gdzie Miedź tworzyła sobie przewagę. Do gola gospodarze doprowadzili, ale ze stałego fragmentu gry - w polu karnym Korony piłkę ręką zatrzymał Adam Deja. Sędzia, Tomasz Wajda przy pomocy VAR wskazał na jedenasty metr. Drugim golem popisał się Angelo Henriquez, który pewnym strzałem nie dał szans Konradowi Forencowi.

Reakcja Korony była błyskawiczna. Po trzech minutach po golu Henriqueza z rzutu karnego, Korona drugi raz doprowadziła do wyrównania. Piłkę na jedenastego metra wyłożył Jacek Kiełb i Kyrylo Petrov huknął nie do obrony. Jego strzał ziemią mimo gąszcza piłkarzy w polu karnym nie został zablokowany i piłka zatrzepotała w siatce.

Końcówka była nerwowa i piłka z jednej bramki szybko przedostawała się pod drugą. Najlepszą okazję, już w doliczonym czasie gry, miał zmiennik, Jacek Podgórski. Jego uderzenie z ostrego kąta nie było celne i "piłka meczowa" piłkarza Korony nie została wykorzystana. Później przed sytuacją z podobnego miejsca stanął Bartosz Śpiączka, ale uderzał wprost w Lenarcika.

Podział punktów. Po meczu Korona znajduje się na 10. miejscu, a Miedź jest przedostatnia w tabeli.

Oceny piłkarzy po meczu Miedź Legnica - Korona Kielce (w skali 1-6):