DW
Cracovia - Lech Poznań 3:3 (1:1)
Cracovia - Lech Poznań 3:3 (1:1) Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Na koniec weekendu piłkarze Lecha Poznań i Cracovii zafundowali nam prawdziwy thriller. Strzelanie rozpoczął Michał Rakoczy, ale bardzo szybko ze stanu 1:0 zrobiło się 1:3 dla Kolejorza. Pasy nieśmiało atakowały, ale dopięły swego. Najpierw Jakub Myszor zmniejszył dystans do lidera, a w doliczonym czasie gry gola na wagę cennego punktu zdobył Filip Balaj.

Cracovia - Lech Poznań 3:3 (1:1). Jak padły bramki?

18. minuta - Poznaniacy wybijają piłkę przed pole karne, skąd na strzał bez przyjęcia zdecydował się Michał Rakoczy! Po drodze był rykoszet, który zmylił Filipa Bednarka i dzięki niemu gospodarze prowadzą.

29. minuta - Mur "Pasów" nie wytrzymał naporu "Kolejorza". Mikael Ishak podaje przed pole karne do Joao Amarala, który idealnie zabrał się z piłkę w "szesnastkę", po czym uderzył obok bezradnego Karola Niemczyckiego.

48. minuta - Kapitalnie zaczęła się dla Lecha druga połowa. Joao Amaral zagrywa w pole karne do Jakuba Kamińskiego, który z bliskiej odległości wpisuje się na listę strzelców.

67. minuta - Zamienili się pozycjami Joao Amaral z Mikaelem Ishakiem. Portugalczyk dostaje bardzo dobre podanie w tempo w pole karne i w sytuacji sam na sam z Karolem Niemczyckim uderza nie do obrony tuż przy prawym słupku. To 10. gol Joao Amarala w lidze i zrównał się w klasyfikacji z... Mikaelem Ishakiem.

77. minuta - Będą emocje przy Kałuży! Po dośrodkowaniu z prawej strony Jakub Myszor nieczysto trafia w piłkę, ale na tyle szczęśliwie, że ta wpada do siatki tuż przy słupku! Filip Bednarek był bezradny.

91. minuta - Stały fragment gry dla Cracovii, Jakub Myszor wrzuca w pole karne i świeżo wprowadzony Filip Balaj główką kieruje piłkę do siatki. Nie upilnował go w polu karnym Mikael Ishak, a interwencja Bednarka była za słaba i ostatecznie lider gubi punkty.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Lech Poznań (w skali 1-6):