PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin jak Feniks z popiołów! Od 0:2 do 2:2 z Jagiellonią Białystok. Trzy gole młodzieżowców

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:2
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:2 Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasa. Emocji nie zabrakło w drugim piątkowym meczu 3. kolejki. Zagłębie Lubin odrobiło straty w końcówce i ostatecznie zremisowało z Jagiellonią Białystok 2:2 (0:1). Na trybunach zasiadło tylko 4003 widzów.

Mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:2

Ten mecz był... specyficzny. Jagiellonia zaczęła dobrze. Przed przerwą objęła prowadzenie za sprawą Patryka Klimali (pierwszy gol od kwietnia), a po zmianie stron podwyższyła nawet wynik za sprawą precyzyjnego Jesusa Imaza. To jednak nie wystarczyło do zwycięstwa. Niesione dopingiem Zagłębie potrafiło odgryźć się.

W szalonej gonitwie swoją rolę odegrali gracze z roczników 1998 i 2000 - czyli młodzieżowcy. Najpierw w 70 minucie straty zmniejszył Patryk Szysz. Pomocnik, który w zeszłym sezonie występował głównie w 2 lidze, zdobył piękną bramkę, bowiem po jego główce futbolówka odbiła sie jeszcze od poprzeczki. Do wyrównania 8 minut później doprowadził natomiast Łukasz Poręba.

W ostatnich minutach obie drużyny zagrały już bardzo ofensywnie, ale rezultat nie uległ zmianie (najlepszej okazji dla Jagiellonii nie wykorzystał wprowadzony Ognjen Mudrinski).

Piłkarz meczu: Patryk Szysz