Bohar w 88 minucie! Zagłębie ma patent na poznańskie zespoły
Bohar w 88 minucie! Zagłębie ma patent na poznańskie zespoły Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin znowu skuteczne w końcówce meczu, znowu przeciw poznańskiej drużynie! Tym razem u siebie ograło Wartę. W 88 minucie trafił Słoweniec Damjan Bohar.

Mecz Zagłębie Lubin - Warta Poznań 1:0
Terminarz tak się ułożył, że Zagłębie w pierwszych kolejkach podjęło drużyny z Poznania. Na inaugurację szczęśliwie pokonało Lecha (2:1). Dziś mimo niedokładności również sięgnęło po komplet punktów - z Wartą. Kluczowy okazał się finisz meczu - znowu finisz meczu.

Beniaminek dobrze zaczął i później sporadycznie się odgryzał. W głównej mierze to Zagłębie prowadziło grę, stwarzało sytuacje, ale nagminnie je marnowało. Przed przerwą poprzeczkę obił Sasa Żivec, a obok lewego słupka kopnął Łukasz Poręba.

W drugiej połowie Zagłębie osiągnęło sporą przewagę, ale długo nie potrafiło wykorzystać choćby jednej sytuacji. Wydawało się, że Warta ugra pierwszy punkt po powrocie do ekstraklasy - ale nie. W 88 minucie wrzutkę Kacpra Chodyny głową wykończył Damjan Bohar.

To skromne, ale zasłużone zwycięstwo Zagłębia. Zespół Martina Seveli oddał aż 21 strzałów, podczas gdy Warta ledwie 5.