Zwycięstwo (z) głową. Piast pokonał Wisłę w Krakowie
Zwycięstwo (z) głową. Piast pokonał Wisłę w Krakowie Anna Kaczmarz
PKO Ekstraklasa. Co się dzieje z Wisłą Kraków? Drużyna z Reymonta poniosła czwartą porażkę z rzędu a siódmą w sezonie. U siebie uległa Piastowi Gliwice, przegrywając 1:2 (0:1). Katem okazał się Piotr Parzyszek. Z trybun widowisko obejrzało przeszło 16 tys. widzów.

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:2

Przy stanie 1:2 Wisła dostała jedenastkę. Sędzia Mariusz Złotek dostał jednak sygnał z wozu VAR i poszedł obejrzeć powtórkę na ekranie. Po niej nie miał wątpliwości - David Niepsuj, autor kontaktowej bramki, próbował go oszukać, padając w stylu typowym dla Miroslava Radovicia. "Nurkowanie" zostało ukarane drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Wiśle ten mecz w ogóle nie podpasował. Szybko straciła bramkę, krótko po przerwie dostała drugą, a w końcówce musiała biegać w dziesięciu. Bogiem a prawdą Piast wykiwał ją po mistrzowsku. Świetnie w polu karnym wypadł Piotr Parzyszek (pięć goli), który głową wykończył dośrodkowania od Mikkela Kirkeskova (pierwsza asysta) i Toma Hateleya (druga asysta).

W 86 minucie Wisła nie wykorzystała najlepszej sytuacji na wyrównanie. Najgorzej zachował się jednak Piast - w 93 minucie. To wtedy nie skorzystał z nieobecności Michała Buchalika w bramce (pobiegł do rzutu rożnego), dopuszczając się spalonego w kontrataku czterech na dwóch...

Dzięki wygranej - przynajmniej na moment - Piast dołączył do ścisłej czołówki. A Wisła ma duży problem. Kolejna porażka z rzędu może sprawić, że wyląduje w strefie spadkowej. Stanie się tak jeśli Arka Gdynia w derbach Trójmiasta pokona Lechię Gdańsk (niedziela, 15:00).

Piłkarz meczu: Piotr Parzyszek