PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3 ZDJĘCIA, RELACJA Jastrzębianie już w półfinale play off

Tomasz Kuczyński
27.03.2021 r. PlusLiga. Ćwierćfinał play off: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3.
27.03.2021 r. PlusLiga. Ćwierćfinał play off: Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3. Twitter/Jastrzębski Węgiel/Aluron CMC Warta Zawiercie
W sobotę 27.03.2021 r. w drugim meczu ćwierćfinału play off PlusLigi siatkarzy Aluron CMC Warta Zawiercie przegrała z Jastrzębskim Węglem 1:3. Zespół z Jastrzębia Zdroju awansował do półfinału i zagra o medale mistrzostw Polski.

Jurajscy Rycerze, aby przedłużyć szanse na grę w półfinale play off, musieli wygrać w sobotę w swojej hali, ponieważ przegrali pierwszy mecz w Jastrzębiu-Zdroju 0:3.

- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Nie mamy się gdzie cofać, musimy iść na maksa. Mam nadzieję, że ta gra będzie dużo lepsza, a szczególnie w naszej sali zrobimy im większą szkodę zagrywką - mówił Mateusz Malinowski z Warty.

- Dla nich to ostatnia szansa, będzie walka, przygotowujemy się na trudny mecz. Wykonaliśmy pierwszy krok i chcemy wygrać już od razu, bez trzeciego meczu, bo mamy potem cały tydzień do następnego spotkania - zapowiadał natomiast Lukas Kampa z Jastrzębskiego Węgla.

Pierwszy set był grą nerwów i błędów. Wynik oscylował wokół remisu. Goście cztery razy wypracowali sobie dwa punkty przewagi I 8:10, 15:17, 17:19 i 18:20, ale Warta za każdym odrabiała straty. W końcówce zawiercianie wygrali na przewagi, kończąc seta blokiem Flavio Gualberto.

Przegrana podrażniła ekipę Jastrzębskiego Węgla, która w drugiej partii prowadziła 11:7, 18:11, 22:14 i dokończyła dzieła - 25:18.

Jastrzębianie poszli za ciosem. W trzecim secie prowadzili już 18:12. Wprawdzie gospodarze się pozbierali i doprowadzili do końcówki granej punkt za punkt, ale Jastrzębski Węgiel wygrał 25:23.

W ostatniej partii goście wypracowali przewagę od początku 9:6, następnie 16:12. Jurajscy Rycerze przeprowadzili jeszcze jedną szarżę - 19:19. W końcówce górą byli goście.

Jastrzębianie czekają teraz na rywala w półfinale, którym będzie drużyna z pary Verva Warszawa Orlen Paliwa/Trefl Gdańsk.

Ćwierćfinał play off PlusLigi

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 18:25, 23:25, 22:25)

Warta: Niemiec, Malinowski, Flavio, Cavanna, Orczyk, Muagututia, Żurek (libero) oraz Gjorgiew, Kania, Bociek, Halaba

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Szymura, Popowczak (libero) oraz Bucki, Fornal, Kosok

Stan rywalizacji w play off (do dwóch zwycięstw): 2:0 dla Jastrzębskiego Węgla

Pozostałe mecze ćwierćfinałowe

Sobota 27.03.2021
Verva Warszawa Orlen Paliwa - Trefl Gdańsk (godz. 17.30). Stan play off: 1:0 dla Trefla.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów (godz. 20.30). Stan play off: 1:0 dla Skry.

Niedziela 28.03.2021
Ślępsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godz. 14.45). Stan play off: 1:0 dla ZAKSY