Artur Bogacki
Barkom Każany Lwów - GKS Katowice
Barkom Każany Lwów - GKS Katowice Joanna Urbaniec / Polska Press
W meczu 19. kolejki sezonu 2022-23 PlusLigi siatkarzy, rozegranym w poniedziałek 9.01.2023 r., Barkom Każany Lwów w hali Suche Stawy w Krakowie pokonał GKS Katowice 3:0. Dla ukraińskiego beniaminka to 4. zwycięstwo w rozgrywkach. Zobacz, co się działo na parkiecie i trybunach, zdjęcia - w GALERII.

Barkom Każany Lwów - GKS Katowice 3:0 (25:18, 26:24, 30:28)

Barkom Każany: Yenipazar, Tupczij, Kvalen, Szczurow, Firkal, Kanajew (libero) oraz Hołowen, Kuczer.
GKS: Szymański, Adamczyk, Quiroga, Seganov, Jarosz, Kania, Mariański (libero) oraz Nowosielski, Domagała, Rousseaux, Mielczarek, Ogórek (libero), Hain.

Rozgrywki w nowym roku siatkarze Barkomu Każany zaczęli bardzo udanie. Po ciekawym meczu wygrali u siebie z GKS-em Katowice, wyprzedzili go w tabeli, awansując na 13. miejsce (18 pkt) w stawce 16 zespołów.

"Nietoperze" w I secie ze stanu 5:3 doprowadziły do 10:5, by później kontrolować przebieg wydarzań na parkiecie. W drugiej partii miejscowi też wypracowali przewagę (12:8, 16:11), ale tym razem katowiczanie po serii byli w lepszej sytuacji (16:17). Końcówka była ciekawa. Goście obronili dwa kolejne setbole (24:24). Decydujące punkty po chwili zdobyli Wasyl Tupczij (atakiem) i Wołodymyr Kuczer (zagrywką).

Trzeci set był jeszcze gorętszy. Gospodarze przegrywali (11:13), później odskoczyli na 4 "oczka" (21:17) i wydawało się, że jest już "po meczu". Siatkarze GKS-u jednak nie odpuścili, szybko się zbliżyli się na punkt. Później obronili dwa meczbole i sami czterokrotnie mieli piłki setowe! Od stanu 27:28 skuteczniejsi byli lwowianie. Dwa kluczowe punkty (atakiem i serwisem) zdobył Julius Firkal, a po chwili miejscowi potrójnym blokiem zakończyli mecz.

Najlepszym zawodnikiem meczu (MVP) został wybrany Wasyl Tupczij, który w trzech setach zdobył aż 25 pkt.