Michał Nowak
Cerrad Czarni Radom przegrali z Onico Warszawa na wyjeździe 0:3 w meczu 17. kolejki PlusLigi. Michał Nowak
W meczu 17. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Czarnych Radom po trzysetowym meczu przegrali z Onico w Warszawie 0:3 w derbach województwa mazowieckiego. Tylko w pierwszej odsłonie radomianie nawiązali walkę z rywalem.

Onico Warszawa - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)
Onico: Brizard 5, Kurek 13, Kwolek 13, Łukasik 7, Vigrass 7, Nowakowski 5, Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Araujo.
Cerrad Czarni: Vincić 1, Filip 11, Żaliński 6, Fornal 6, Pajenk 4, Huber 7, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Giger, Kwasowski 1, Rybicki, Ostrowski 1.
Sędziowie: Paweł Burkiewicz i Marek Lagierski.
MVP: Damian Wojtaszek (Onico Warszawa).

W swoim ostatnim rozegranym spotkaniu (pucharowym z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie) radomianie mieli duże problemy z zagrywką oraz przyjęciem. O ile ten pierwszy element w pierwszej odsłonie meczu w Warszawie funkcjonował już lepiej, tak drugi niestety nie. Podopieczni trenera Roberta Prygla zanotowali jedynie 25% przyjęcia pozytywnego. Choć zaczęło się bardzo dobrze. Po asie serwisowym Alena Pajenka radomianie prowadzili trzema punktami (3:6). Dobrze dysponowany w ataku był Norbert Huber (6:10). Szybko jednak zespół gospodarzy odrobił stratę i sam poprawił swoją zagrywkę. Na niewiele się zdały między innymi dwa bloki na Bartoszu Kurku. Przy stanie 20:20 z przechodzącej pomylił się Pajenk, a końcówka należała już do miejscowych, którzy wygrali 25:21.

Do wypadklu doszło na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Kolejowej

24-latek w volkswagenie wjechał w autobus (zdjęcia)

W drugiej partii nie było wcale lepiej. Cerrad Czarni dalej mieli problemy z zagrywką rywali, a w konsekwencji ze skończeniem swojego ataku. Po stronie Onico dobrze też funkcjonował blok. Co prawda po dobrym ataku Tomasza Fornala prowadzili (3:4), ale kilka minut później po bloku na Michale Filipie było już 8:5, a kiedy swoją akcję skończył Bartosz Kwolek, przewaga miejscowych wzrosła do sześciu "oczek" (12:6). Trener Robert Prygiel przeprowadził zmiany w swoim zespole - na placu gry pojawili się na dłuższy okres libero Kacper Wasilewski czy rozgrywający Reto Giger. Niestety nie przełożyło się to na lepszą grę radomskiego zespołu. Onico wciąż było na prowadzeniu, które jeszcze powiększyło. Po ataku Jana Nowakowskiego było 22:14. W końcówce Cerrad Czarni nieco zmniejszyli stratę, ale (24:19), ale na więcej nie było ich już stać.

Goście zaczęli trzeciego seta od trzech straconych punktów (3:0) i wciąż mieli problemy z przyjęciem. Parę minut później było już 9:3, a na domiar złego kontuzji stawu skokowego doznał przyjmujący Wojciech Żaliński. Na placu gry pojawili się jeszcze Jakub Rybicki i Kamil Kwasowski. Gra radomian wciąż nie wyglądała jednak dobrze. Skuteczny na skrzydle był Kwolek i tablica wyników wskazywała już 13:6. Drużyna Onico bezlitośnie wykorzystywała gorszą dyspozycję zespołu z Radomia, który w sobotę nie miał argumentów, aby przeciwstawić się wiceliderowi PlusLigi. Po ataku Kwolka z drugiej linii było 22:14. Parę chwil później mecz dobiegł końca po autowej zagrywce Filipa.

CERRAD CZARNI RADOM. AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZESPOŁU - TUTAJ

Cerrad Czarni Radom po awansie do PlusLigi [QUIZ - 1. CZĘŚĆ]

Znasz historię radomskiego sportu? Bez problemu rozwiążesz QUIZ

Cerrad Czarni przed sezonem 2018/19 [ZDJĘCIA - POZNAJ DRUŻYNĘ!]

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

Materiał oryginalny: PlusLiga. Szybkie derby województwa mazowieckiego. Porażka Cerradu Czarnych Radom z Onico Warszawa w trzech setach - Echo Dnia Radomskie