PlusLiga. Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów przygotowały...

PlusLiga. Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów przygotowały prezent dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

AW

Dziennik Bałtycki

Dziennik Bałtycki

Andrea Anastasi i Roberto Piazza zapraszają do licytowania.

Andrea Anastasi i Roberto Piazza zapraszają do licytowania. ©materiały prasowe

PlusLiga. Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów połączyły siły, by wspomóc tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trenerzy złotych i brązowych medalistów PlusLigi, Włosi Roberto Piazza i Andrea Anastasi, zapraszają do wspólnego… gotowania!
Andrea Anastasi i Roberto Piazza zapraszają do licytowania.

Andrea Anastasi i Roberto Piazza zapraszają do licytowania. ©materiały prasowe

Hasło „PlusLiga jedna drużyna” nabrało w ostatnich dniach szczególnego znaczenia ze względu na ogromną mobilizację całego środowiska siatkarskiego w zbiórce środków na operację małego Bruna Kreboka – syna byłego trenera Chemika Police Kuby Kreboka oraz wnuka Wiktora Kreboka – dawniej szkoleniowca reprezentacji Polski. W zaledwie trzy dni prawie 20 tysięcy osób wpłaciło na leczenie ośmiomiesięcznego chłopca 700 000 zł.

Trenerzy Andrea Anastasi oraz Roberto Piazza postanowili wspomóc także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania jest wspólne gotowanie z trenerami Trefla Gdańska oraz PGE Skry Bełchatów. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć tę akcję. Jako Włosi – a jak wiadomo nasi rodacy lubią dobrze zjeść – zapraszamy Was do wylicytowania… wspólnego gotowania z nami w Hotelu Haffner! To będzie pierwszy raz, kiedy staniemy ramię w ramię w kuchni i potrzebujemy Waszej pomocy – mówią Andrea Anastasi i Roberto Piazza, dwaj wybitni włoscy trenerzy.

Aukcja ruszyła w piątek i potrwa tydzień, do 18 stycznia. Wspólne gotowanie uda się przeprowadzić przy okazji najbliższego meczu Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów. Brązowi medaliści PlusLigi podejmą mistrzów Polski w niedzielę, 20 stycznia, o godz. 14:45 w Ergo Arenie. Bełchatowianie do Gdańska przyjadą już dzień wcześniej, więc w sobotę o godz. 18:00 – po treningach drużyn – trenerzy spotkają się ze zwycięzcą licytacji w sopockim Hotelu Haffner, gdzie najpierw razem przygotują kolację – oczywiście ze wsparciem hotelowych kucharzy – a następnie wspólnie usiądą do stołu. Co dokładnie będą przygotowywać szkoleniowcy wraz z osobą o wielkim sercu, która biorąc udział w gotowaniu, wesprze WOŚP? Na pewno będą to zdrowe ryby od partnera „gdańskich lwów” – firmy Royal Seafood – a dokładne menu na razie pozostaje tajemnicą.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze wspólne działanie charytatywne Trefla i PGE Skry. W sezonie 2016/2017, jeszcze przed meczem drużyn w Ergo Arenie, kibice mogli licytować statuetkę MVP tego spotkania, choć oczywiście nie było wiadomo, kto wygra mecz. Środki z licytacji wędrowały wówczas do walczącej z rakiem Ani. Zwycięska okazała się wówczas PGE Skra, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Bartosz Kurek. Statuetka MVP została jednak w Gdańsku, ponieważ to właśnie jedna z kibicek „gdańskich lwów” wylicytowała tę wyjątkową pamiątkę.

Zapraszamy do licytowania wspólnego gotowania z włoskimi szkoleniowcami! Link do aukcji znajduje się tutaj.

83 osoby podejrzane o ustawianie meczów tenisowych. Hiszpańska policja zatrzymała już szefów grupy przestępczej

Press Focus / x-news


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej