Po dwóch bliźniaczych akcjach Dania lepsza od Meksyku

Kaja Krasnodębska
EAST NEWS
W ostatnim sprawdzianie przed mundialem Dania pokonała Meksyk 2:0. Obie bramki padły po akcjach prawym skrzydłem.

Do rozpoczęcia mundialu pozostał już niespełna tydzień. Emocje rosną, rosnąć powinna także forma zawodników. Tę najlepiej sprawdza się podczas sparingów. Sobotnim popołudniem próbę generalną przed mistrzostwami mieli również reprezentanci Danii i Meksyku. O tych drugich ostatnio mówiło się sporo, nieco mniej w kontekście futbolu. Tylko dobrym występem mogli udowodnić, że atrakcje czasu wolnego nie przysłaniają im treningów i do Rosji jadą przede wszystkim grać w piłkę. Dania z kolei chciała podbudować sobie morale przed walką w grupie, w której zmierzy się z Australią, Peru oraz Francją. Jej pierwszy rozgrywany podczas aktualnego zgrupowania sparing zakończył się bezbramkowym remisem ze Szwecją.

Na nadmiar goli nie można było narzekać również w starciu z Meksykiem. W pierwszej połowie nie padł ani jeden, choć zgromadzeni na trybunach kibice nie mogli się nudzić. Wszelkie statystyki wskazywały na remis i przy takim też wyniku obie ekipy opuszczały murawę. Po 50% posiadania piłki, po sześć oddanych strzałów na bramkę rywala – ciężko wyobrazić sobie bardziej wyrównaną część gry. Najpierw boiskową przewagę mieli Meksykanie. Dobrze wyglądali zwłaszcza na bokach, momentami dominowali cofających się Duńczyków. Z czasem obraz gry uległ jednak zmianie i końcówka tej połowy należała do gospodarzy.

Podobnie zresztą jak cała druga część tego spotkania. Wraz z upływem czasu rosła przewaga zespołu z Europy i to on mógł cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa. W końcu udało się bowiem zdobyć upragnione gole. I to w jakim stylu! Yussuf Poulsen pomknął prawym skrzydłem i mocno uderzył sprzed pola karnego. Celny strzał pod poprzeczkę, stojący w bramce Meksykan Guillermo Ochoa był bez szans. Niewiele więcej do powiedzenia miał trzy minuty później. Podobną, choć nieco mniej efektowną, akcją popisał się Christian Eriksen. Tym samym piłkarz Tottenhamu ustalił końcowy wynik na 2:0.

Dania – Meksyk 2:0

1:0 Yussuf Poulsen (71 min.)
2:0 Christian Eriksen (74 min.)

Dania: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Stryger-Larsen – Kvist (62. Lerager), Delaney (62. Schone) – Poulsen (82. Fischer), Eriksen (90. Krohn-Dehli), Sisto (46. Braithwaite) – N. Jorgensen (46. Dolberg)

Meksyk: Ochoa – Gallardo, Ayala, Moreno (46. Alvarez), Salcedo – J. dos Santos (60. Layun), Guardado (C) (46. Fabian), Herrera (46. Marquez) – G. dos Santos (57. Lozano), Peralta (60. Hernandez), Jesus Corona

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Po dwóch bliźniaczych akcjach Dania lepsza od Meksyku - Gol24