Po dwóch meczach o brązowy medal Azoty Puławy remisują z MMTS Kwidzyn 1-1

know
know
Piłkarze ręczni Azotów Puławy stracili przewagę parkietu w rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski. Po sobotnim zwycięstwie, w niedzielę podopieczni trenera Ryszarda Skutnika przegrali z MMTS Kwidzyn i w serii do trzech wygranych jest remis 1-1. Kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w przyszły weekend w Kwidzynie.

Do wyłonienia zwycięzcy drugiego spotkania konieczna była dogrywka. Po regulaminowych 60 minutach był remis 26:26, a puławianie nie wykorzystali szansy do zdobycia decydującej bramki w ostatnich sekundach drugiej połowy.

W dodatkowym czasie gry skuteczniejsi byli goście, których z rytmu nie wybiły nawet czerwone kartki (z gradacji kar) dwóch zawodników - Przemysława Zadury oraz Bartosza Janiszewskiego. Do końca meczu nie dotrwał również rozgrywający Azotów Michał Kubisztal, który zobaczył "czerwień" w 67. minucie.

Zawodnicy obu drużyn grali twardo, a sędziowie nałożyli w sumie aż 20 kar! - Praca dwóch panów z gwizdkiem, to osobna historia. Popełniali błędy w obie strony - przyznał Kubisztal.

Kwidzynianie nie załamali się wysoką porażką w sobotę i to oni przez większość czasu nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Azoty dopiero w 37. minucie, po bramkach Roberta Orzechowskiego i Przemysława Krajewskiego, po raz pierwszy wyszły na prowadzenie - 16:15.

Po trzech kwadransach puławianie wygrywali 22:19, ale nie udało im się "złamać" przeciwnika, który szybko wrócił do gry. MMTS rzucił pięć bramek z rzędu, nie tracąc żadnej.

W 60. minucie goście z rzutu karnego doprowadzili do remisu, a gospodarze mieli jeszcze ok 30 sekund na ostatnią akcję. Trener Ryszard Skutnik długo zwlekał z wykorzystaniem trzeciego czasu i dopiero na pięć sekund przed końcową syreną przerwał akcję Azotów.

Ten czas nie wystarczył jego drużynie do rozstrzygnięcia losów spotkania i sędziowie zarządzili dogrywkę. W dodatkowym czasie puławianie mieli problemy ze zdobywaniem bramek. W 67. minucie MMTS prowadził już 30:27, a Azoty dodatkowo kończyły mecz w osłabieniu.

Goście nie wypuścili już z rąk zwycięstwa i wyjechali z Puław w dobrych humorach. W rywalizacji do trzech wygranych jest remis 1-1, ale dwa następne mecze rozgrywane będą w hali MMTS.

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 29:31 (26:26, 12:12)
Azoty: Bogdanov, Zapora - Orzechowski 5, Masłowski 5, Prce 5, Kubisztal 4, Krajewski 4, Grzelak 3, Skrabania 2, Sobol 1, Petrovsky, Kuchczyński, Przybylski. Kary: 16 min. Trener: Ryszard Skutnik
MMTS: Dudek, Kiepulski - Nogowski 8, Genda 7, Seroka 4, Janiszewski 4, Mroczkowski 3, Zadura 2, Klinger 2, Rosiak 1, Kryszeń, Peret, Szpera, Szczepański. Kary: 24 min. Trener: Patryk Rombel

Materiał oryginalny: Po dwóch meczach o brązowy medal Azoty Puławy remisują z MMTS Kwidzyn 1-1 - Kurier Lubelski