Po meczu PGE VIVE Kielce - PSG wyróżnienia dla Sławomira Szmala, Deana Bombaca i Alexa Dujszebajewa

Krzysztof Krogulec
Sławomir Szmal, Dean Bombac i Alex Dujszebajew z PGE VIVE Kielce znaleźli się wśród wyróżnionych przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) po pierwszych meczach ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Kielczanie przegrali w Hali Legionów z PSG Handball 28:34 i przed rewanżowym meczem, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17.30 w Paryżu, są w krytycznej sytuacji.

ZOBACZ>>>jak kibicowałeś na meczu z PSG. Dużo zdjęć

EHF po meczu w Kielcach wyróżniła aż trzech zawodników kieleckiego zespołu. Za najładniejszą bramkę tej serii spotkań uznano gola Deana Bombaca z 9. minuty spotkania. „To może być bramka sezonu” – prorokuje telewizja Ligi Mistrzów.

ZOBACZ>>> Dujszebajew w szpitalu! Po meczu z PSG PGE VIVE bez prawych rozgrywających

Wśród wyróżnionych obron na drugim miejscu znalazła się interwencja Sławomira Szmala po rzucie Jespera Nielsena.

Do najlepszej siódemki kolejki trafił prawy rozgrywający kieleckiego zespołu, Alex Dujszebajew, który z siedmioma bramkami był najlepszym strzelcem PGE VIVE w tym spotkaniu. W tym gronie znalazło się również dwóch graczy PSG, lewy rozgrywający Mikkel Hansen i playmaker Nikola Karabatic.

ZOBACZ>>> Servaas: przyznaję, że w pierwszej połowie zagraliśmy bez jaj. Ale złamało nas kilka decyzji sędziowskich

Przypomnijmy, że po meczu Dujszebajew trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i jego udział w meczu rewanżowym jest wątpliwy. To efekt przypadkowego uderzenia kolanem przez Nikolę Karabatica w końcowce spotkania.