Pobiegniemy dla Ignasia! – 39. Bieg Lechitów już w najbliższą niedzielę

Małgorzata Smolarek
39. Bieg Lechitów
39. Bieg Lechitów Materiały prasowe
Rekordowa liczba, bo aż 2500 uczestników wystartuje w najbliższą niedzielę 18. września w 39. Biegu Lechitów. Oprócz zrobienia czegoś dla siebie osoby biorące udział w biegu będą też mogły pomóc małemu Ignasiowi. Po raz pierwszy sponsorem strategicznym 39. Biegu Lechitów będzie PKO Bank Polski

Już w najbliższą niedzielę (18. września) o godzinie 11.00 rozpocznie się 39. Bieg Lechitów. Trasa całego biegu liczyć będzie 21,0975 km i poprowadzi z Dziekanowic przez Komorowo, dalej drogą powiatową nr 197, następnie przez Owieczki, Myślęcin, Strychowo, Braciszewo i Piekary, aż do Gniezna, gdzie zawodnicy pobiegną przez ul. Kłeckowską, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Żabią, Świętokrzyską, Żuławy, Wodną, Żuławy, Seminaryjną, św. Wojciecha, Tumską, Łaskiego aż do mety, która umiejscowiona będzie na Placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie (załączamy dokładną mapkę).

Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy, jaki będzie mógł odebrać osobiście (lub po podpisaniu upoważnienia dla osoby, która w czyimś imieniu odbierze pakiet) w Biurze Zawodów w hali II LO przy ul. Łubieńskiego 3/5 w Gnieźnie w sobotę (17.09) w godzinach 18:00 – 21:00 i w dniu zawodów, czyli w niedzielę (18.09) od godziny 7:00 do 9:00.
Każdy pakiet zawierać będzie: numer startowy z chipem, komplet agrafek do przypięcia numeru startowego, kupon na posiłek regeneracyjny oraz drożdżówkę, kawę lub herbatę i pamiątkową koszulkę z 39. Biegu Lechitów.

Uczestnicy tegorocznego 39. Biegu Lechitów, oprócz pobrania pakietu startowego i możliwości uzyskania dobrego wyniku, będą mogli także dołączyć do akcji charytatywnej „biegnę dla Ignasia” i wesprzeć chorego chłopczyka. Ma on się urodzić w październiku ze złożoną wadą serca (HLHS) i po porodzie przejść operację ratującą życie, na jaką gromadzone są środki. Ignacy jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis.

– Bieg Lechitów to ważne wydarzenie sportowe w naszym regionie, dlatego cieszymy się, że dołączył on do biegów wspieranych przez PKO Bank Polski. Zachęcam do udziału w imprezie, w akcji charytatywnej „biegnę dla Ignasia” oraz do kibicowania uczestnikom – podkreśla Zygmunt Pirogowicz, dyrektor 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Gnieźnie.

Zaangażowanie każdego zawodnika, który dotrze do mety z kartką na koszulce „biegnę dla Ignasia”, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe, tzn. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki z napisem „biegnę dla Ignasia”, podobnie jak pakiety startowe, będą dostępne w dniach 17-18 września u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów.

– Dzięki uprzejmości i pomocy Fundacji PKO Banku Polskiego bieg ten pozwoli nam pozyskać część środków na operację Ignasia. Mamy nadzieję, że przynajmniej 40 zawodników włączy się do akcji i pobiegnie z kartką „biegnę dla Ignasia” – komentują jeszcze przed biegiem Martyna i Paweł Sadowscy, rodzice małego Ignasia.

My również, jako redakcja, zachęcamy zawodników do włączenia się w tę wyjątkową akcję charytatywną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24