Krzysztof Nowacki
Wisła Puławy wygrała na własnym terenie z KKS 1925 Kalisz 3:1. - Mój zespół wykonał bardzo dobrą pracę – chwali swoich podopiecznych trener, Mariusz Pawlak.

- Po meczu w Lublinie (wygranym z Motorem 6:2 – red.) powiedzieliśmy sobie, że można zagrać bardzo dobre spotkanie i skutecznie, ale trzeba to podtrzymać w następnym. Jeżeli nie zdobylibyśmy trzech punktów na własnym boisku, to zwycięstwo w Lublinie mniej by smakowało – nie ukrywa Mariusz Pawlak.

Ale i goście z Kalisza mieli ambitny plan na to spotkanie. - Przyjechaliśmy do Puław z zamiarem zdobycia punktów. Niestety, nie udało się. Po raz kolejny bardzo szybko straciliśmy gola – przyznaje Bartosz Tarachulski, trener gości. - Później jednak udało nam się wyrównać i kontrolowaliśmy grę. Natomiast Wisła nas kontrowała i stworzyła kilka groźnych sytuacji – dodaje.

Do przerwy w Puławach był remis 1:1. - Zagraliśmy naprawdę z dobrym przeciwnikiem który w Pucharze Polski wyeliminował Widzew Łódź. I to przy wysokim wyniku, więc z potrafiącym grać ofensywnie – mówi trener Wisły - Plan na to spotkanie mieliśmy zmienny. Chcieliśmy wykorzystać fazę przejściową, bo zwróciliśmy uwagę, że jest dużo przestrzeni w bocznych sektorach. Dlatego oddaliśmy piłkę Kaliszowi. Natomiast w drugiej połowie wyszliśmy już jeden na jeden na całym boisku. Poczuliśmy bowiem, że możemy więcej. Że nie musimy czekać na błąd przeciwnika, tylko możemy wziąć sprawy w swoje ręce. Był moment, kiedy wysoki pressing spowodował, że strzeliliśmy trzecią bramkę. Zespół bardzo dobrze reagował, tak, jak chcieliśmy zmieniać grę – podkreśla Mariusz Pawlak.

Gospodarze odzyskali prowadzenie już sześć minut po wznowieniu gry. - Na drugą połowę wyszliśmy z nastawieniem gry o pełną pulę. Ale prosty błąd, ręka jednego z naszych zawodników i rzut karny dla Puław. Do końca jednak walczyliśmy o korzystny wynik – twierdzi trener KKS 1925.

Dla Wisły, która awansował na pozycję wicelidera eWinner 2. ligi, była to szósta wygrana w sezonie. - Cieszę się, bo dawno nie wygraliśmy w Puławach. Dużo pomagali swoim dopingiem kibice – kończy Mariusz Pawlak.

Kolejny mecz o punkty puławianie zagrają 1 października na wyjeździe z Pogonią Siedlce.