Podbeskidzie - MSK Żylina 2:1 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Górale wygrali drugi zimowy sparing. Pokonali trzecią drużynę słowackiej ekstraklasy

Tomasz Kuczyński
13.01.2021. MKS Żylina - Podbeskidzie 1:2
13.01.2021. MKS Żylina - Podbeskidzie 1:2 Jakub Ziemianin/TS Podbeskidzie/Twitter
W środę 13.01.2021 r. Podbeskidzie rozegrało wyjazdowy sparing na Słowacji z MSK Żylina. Drużyna trenera Roberta Kasperczyka wygrała 2:1 (1:0), zaliczając drugie zwycięstwo w czasie zimowych przygotowań.

Podbeskidzie jest beniaminkiem i zamuje ostatnie miejsce w PKO Ekstraklasie. MSK Żylina jest trzecią drużyną ligi słowackiej. "Górale" w pierwszym zimowym sparingu pokonali na swoim stadionie czeski Slezsky FC Opawa 1:0.

Gospodarze w I połowie mieli przewagę, ale w 44. minucie bielszczanie wyprowadzili skuteczną kontrę. Maksymilan Sitek podał do Jakuba Bierońskiego, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Słowaków. Górale wcześniej postraszyli Żylinę, gdy w 29. minucie, kiedy po rzucie rożnym Milan Rundić główkował w słupek.

MKS Żylina wyrównała w 62. minucie, gdy mierzonym strzałem z dystansu popisał się Patrik Ilko. Pięć minut później Podbeskidzie znów wyprowadziło zabójczą kontrę. Karol Danielak zdecydował się na rajd, wpadł w pole karne i oddał strzał. Bramkarz "wypluł" piłkę i Danielak wykorzystał ten prezent.

OPINIA
Michal Pesković (bramkarz Podbeskidzia):

Zarówno nam, jak i sztabowi zależy na tym, żeby duch wrócił do tego zespołu i właśnie takie zwycięstwa jak z Opavą czy to dzisiejsze z Żyliną, która jest bardzo mocną drużyną, są dla nas bardzo ważne. Jesteśmy zadowoleni z tego, że wygraliśmy i zagraliśmy dobrze w defensywie. Teraz musimy przenieść to na ligę – jeżeli będziemy grali pewnie z tyłu, operować piłką, zaczniemy strzelać bramki to na pewno wreszcie zaczniemy wygrywać. Chcemy być coraz mocniejsi psychicznie - przed nami wyjazd na zgrupowanie do Chorwacji, gdzie również będziemy grać przeciwko dobrym rywalom. i będziemy dobrze przygotowani do ligi.

Żylina była dziś bardzo mocnym rywalem. To drużyna, która zawsze walczy o najwyższe cele, lubią grać kombinacyjną, ofensywną piłkę. My jesteśmy w trochę innej sytuacji i wiemy, że musimy grać nieco inaczej. Chcemy grać w dobrze zorganizowanej defensywie, czekać na błędy przeciwnika i wyprowadzać ataki. My też dużo potrafimy, umiemy grać kombinacyjną, skuteczną piłkę ale w poprzedniej rundzie było nam to ciężko pokazać przez dużą liczbą traconych goli.

Sparing: MSK Żylina - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Jakub Bieroński (44), 1:1 Patrik Ilko (62), 1:2 Karol Danielak (67)

Podbeskidzie: Michal Peškovič - Filip Modelski (61. Konrad Gutowski), Rafał Janicki, Milan Rundić (68. Dmytro Baszłaj), Petar Mamić - Maksymilian Sitek (46. Karol Danielak), Jakub Bieroński (46. Dominik Frelek), Gergő Kocsis (46. Michał Rzuchowski), Mateusz Marzec (46. Desley Ubbink), Serhij Miakuszko (46. Łukasz Sierpina) - Marko Roginić (72. Konrad Sieracki).