Podnoszenie ciężarów. 5 medali Dolnoślązaków na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Zuzanna Kuczyńska
pzpc.pl
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski młodzieży w podnoszeniu ciężarów za nami. Ekipa z Dolnego Śląska znalazła się w czołówce zawodów - 2 złota, 2 srebra i 1 brąz. Najlepsza była Kinga Kaczmarczyk.

Młodzi wrocławscy sztangiści nie zawiedli. W mistrzostwach Polski, które odbyły się 9 - 10 czerwca w Ciechanowie, zajęli wysokie pozycje w poszczególnych kategoriach wagowych. W klasyfikacji województw zajęli trzecie miejsce, a tutejszy klub UKS Talent Wrocław w klasyfikacji drużynowej wyprzedziła zaledwie sześcioma punktami ekipa z Nowego Tomyśla.

Srebro wywalczyła Agnieszka Baczewska (Talent Wrocław) w kat. 53 kg (rwanie 65+podrzut 79), wrocławianka została zdominowana przez Agnieszkę Kuczmaszewską (KS Agros Zamość), lepszą o 6 kg. Weronika Wolas ( WKS Śląsk Wrocław) w kat. 69 kg także zdobyła srebrny medal (62+78). Wolas pokonała jedynie Dorota Kubica (LKS Dobrszyce), która podniosła 5 kg więcej.

Pierwsze miejsce w kat. 63 kg zdobyła Daria Nowak (65+83 kg), zawodniczka wrocławskiego Talentu pobiła rywalki o 5 kg.

Złoty medal zawisł na szyi Kingi Kaczmarczyk (kat. +75 kg), zawodniczka MAKS-u Tytan Oława pewnie pokonała rywalki, nie pozostawiając im szans na zwycięstwo. Kaczmarczyk podczas pierwszych dwóch podejść zdobyła piętnastokilogramowe prowadzenie, dzięki czemu nie musiała startować w trzeciej próbie (92+120). Podczas całych mistrzostwa Kaczmarczyk została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka w klasyfikacji ogólnej kobiet.
Młoda zawodniczka z Oławy ma na swoim koncie także międzynarodowe sukcesy. W marcowych mistrzostwach Europy w Bukareszcie zdobyła brąz w kategorii 90 kg.

Wśród chłopców brązowy medal trafił w ręce Adriana Przybylaka ( UKS Talent Wrocław) w kat. 77 kg (110+141). Wrocławianin nie zaliczył pierwszej próby 105 kg i do końca zawodów musiał walczyć o podium.

Klasyfikacji ogólna

Kobiety:
kat. 48 kg
1. Paulina Kudaszyk 130 kg (55+75 kg, LKS 'Budowlani-Całus Nowy Tomyśl)
2. Emilia Szlasa 115 kg (50+65 kg, SSA Legia 1926 Warszawa)
3. Patrycja Kłos 111 kg (47+64 kg, GCK Kobylany)

kat.53 kg
1. Agnieszka Kuczmaszewska 150 kg (70+80 kg, KS Agros Zamość)
2. Agnieszka Baczewska 144 kg (65+79 kg, UKS Talent Wrocław)
3. Marlena Polakowska 139 kg (66+73 kg, GLKS "POM-ISKRY" Piotrowice)

kat.58 kg
1. Agata Rok 170 kg (73+97 kg, SKS "Feniks" Siedlce)
2. Elżbieta Bielak 149 kg (69+80 kg, LKS Znicz Biłgoraj)
3. Martyna Rusak 132 kg (58+74 kg, UKS Impuls Warszawa)

kat.63 kg
1. Daria Nowak 149 kg ( 65+83 kg, UKS Talent Wrocław)
2. Kamila Ślędziowska 144 kg ( 61+83 kg, HKS Szopienice)
3. Ewelina Czop 141 kg (66+75 kg, KS Agros Zamość)

kat.69 kg
1. Dorota Kubica 145 kg (61+84 kg, LKS Dobrszyce)
2. Weronika Wolas 140 kg (62+78 kg, WKS Śląsk Wrocław)
3. Elżbieta Szałajko 138 kg (58+80 kg, HKS Szopienice)

kat.75 kg
1. Jolanta Wiór 185 kg (85+100 kg, GKS Andaluzja Piekary Śląskie)
2. Eliza Wcislak 170 kg (80+90 kg, CWSZ Zawisza Bydgoszcz - PC)
3. Weronika Zielińska 167 kg ( 72+95 kg, AZS AWF Biała Podlaska)

kat. +75 kg
1. Kinga Kaczmarczyk 212 kg (92+120 kg, MAKS Tytan Oława)
2. Zuzanna Majewska 197 kg (85+112 kg, KS Wisła Puławy)
3. Diana Flak 180 kg (80+100 kg, MKS Unia Hrubieszów)

Mężczyźni
kat.56 kg
1. Tomasz Komorowski 197 kg (85+112 kg, UKS MOS Opole)
2. Dawid Milczarek 152 kg (67+85 kg, AKS Białograd)
3. Rafał Guzy 136 kg (63+73 kg, MGLKS Grom Więcbork)

kat.62 kg
1. Adrian Franczyk 230 kg (100+130 kg, LKS Polwica- Wierzbno)
2. Patryk Czerwonogrodzki 213 kg ( 93+120 kg, ŁKS Orlęta Łuków)
3. Jakub Nowicki 196 kg ( 81+115 kg, AKS Myślibórz)

kat.69 kg
1. Piotr Poniedziałek 292 kg (131+161 kg, CLKS Mazovia Ciechanów)
2. Szymon Rotnicki 280 kg (130+150 kg, AZS AJD Częstochowa)
3. Aleksander Choszcz 252 kg (114+138 kg, MKS Atlet Gdańsk)

kat.77 kg
1. Patryk Banaszewski 300 kg (135+165 kg, MKS Start Grudziądz)
2. Łukasz Mruk 281 kg (126+155 kg, AZS AJD Częstochowa)
3. Adrian Przybylak 251 kg (110+141 kg, UKS Talent Wrocław)

kat.85 kg
1. Daniel Gojlasz 330 kg (145+185 kg, CLKS Mazovia Ciechanów)
2. Mateusz Sowa 301 kg (140+161 kg, UKS Impuls Warszawa)
3. Mateusz Szatkowski 286 kg (130+156 kg, KS Budowlani Opole)

kat.94 kg
1. Paweł Kulik 330 kg (145+185 kg, KS Budowlani Opole)
2. Łukasz Centkowski 321 kg (141+180 kg, UMLKS Radomsko)
3. Mateusz Kaszuba 307 kg (138+169 kg, SKS 'Feniks" Siedlce)

kat.105 kg
1.Bartłomiej Barth 337 kg (150+187 kg, KS Budowlani Opole)
2. Karol Klimaszewski 315 kg (140+175 kg, MKS Rzemieślnik Malbork)
3. Dariusz Różański 288 kg (130+158 kg, KS Budowlani Opole)

kat.+105 kg
1. Julian Falkowski 360 kg (160+200 kg, LUKS Meyer Elbląg)
2. Michał Nowak 315 kg ( 135+180 kg, OKS Start Otwock)
3. Radosław Jarnut 299 kg (134+165 kg, LKS "Budowlani-Całus" Nowy Tomyśl)

Materiał oryginalny: Podnoszenie ciężarów. 5 medali Dolnoślązaków na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski - Gazeta Wrocławska