Pogoń Baltica Szczecin pewnie wygrała na początku maratonu

(paz)
Joanna Gadzina zdobyła pięć bramek w meczu z UKS PCM Kościerzyna.
Joanna Gadzina zdobyła pięć bramek w meczu z UKS PCM Kościerzyna. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń Baltica Szczecin wysoko pokonała na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna. Kolejny mecz już w środę w Nowym Sączu.

UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Baltica Szczecin 21:36 (9:15)
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 6, Cebula 5, Gadzina 5, Koprowska 3, Noga 3, Bancilon 3, Królikowska 2, Costa 2, Zimny 2, Brocardo 2, Kochaniak 1, Jaszczuk 1, Jedziniak 1, Szczecina.

Pierwszy z pięciu meczów zaplanowanych na najbliższe 13 dni Pogoń wygrała łatwo i przyjemnie. Prowadziła od 4.minuty, bramki zdobywała głównie z kontr, ale na dobre rywalkom zaczęła odskakiwać w okolicach 20.minuty.

Porzucały sobie skrzydłowe (łącznie 14 bramek). Cieszy zwłaszcza skuteczność lewoskrzydłowej Joanny Gadziny, która wróciła do gry po kontuzji. W środę Pogoń gra w Nowym Sączu.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 25:34, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Vistal Gdynia 20:28, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Zagłębie Lubin 26:27, KPR Jelenia Góra - KPR Kobierzyce 23:28, MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 30:22.

Liderem jest Vistal (16 pkt, 8 rozegranych meczów), drugi jest MKS Selgros Lublin (16 pkt, 9 rozegranych meczów). Pogoń jest na trzeciej pozycji (12 oczek, 7 rozegranych meczów).

Materiał oryginalny: Pogoń Baltica Szczecin pewnie wygrała na początku maratonu - Głos Szczeciński