Jakub Guder
Jakub Guder
11.09.2021 wroclawekstraklasaslask wroclaw legia warszawan/z erik expositogazeta wroclawskapawel relikowski / polska press Pawel Relikowski / Polska Press
POGOŃ SZCZECIN - ŚLĄSK WROCŁAW 2:1 (WYNIK, 21.11.2021, gole, bramki, składy). Jacek Magiera sporo myślał nad składem, dokonał kilku zmian, ale Śląsk znów nie wygrał. To trzecie z rzędu spotkanie WKS bez zwycięstwa w lidze.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0) WYNIK, GOLE BRAMKI [21.11.2021]

Przerwa na reprezentację sprawiła, że Jacek Magiera najwyraźniej miał sporo czasu na przemyślenia, bo w meczu z Pogonią Szczecin zdecydował się na kilka istotnych zmian. Przede wszystkim między słupkami stanął Matus Putnocky, który wcześniej w lidze w tym sezonie zagrał tylko raz - z Cracovią (2:1).

Cierpliwość trenera skończyła się także do Szymona Lewkota. Oglądaliśmy za to od pierwszej minuty Łukasz Bejgera, który zbierał ostatnio dobre recenzje w meczach młodzieżówki. Na ławce usiadł Robert Pich, ale też Adrian Łyszczarz. Ostatnio błyszczał i strzelał bramki jako rezerwowy, ale to widocznie jeszcze za mało, by pograć więcej.

Wszyscy wiedzieli, że Pogoń to wymagający rywal. Nie może być inaczej, jeśli drużyna ma na ławce Kamila Grosickiego. Nie spodziewaliśmy się jednak, że przez większość czasu będzie to tak jednostronne spotkanie.

Przez pierwsze 20 minut Śląsk nie istniał na boisku. Portowcy robili co chcieli na wrocławskiej połowie. Grupa Luka Zahović, Rafał Kurzawa, Carlos Silva, Sebastian Kowalczyk i Kacper Kozłowski atakowała ławą. Piekielnie niebezpieczny był zwłaszcza ten ostatni. Utalentowany nastolatek potrafił ośmieszyć całą linię obronną WKS-u. Tak było m.in. gdy „ruletą” minął Waldemara Sobotę. Miejscowym w kluczowych momentach brakowało jednak wykończania, albo dobrze ustawiony był Putnocky.
Paradoksalnie - Śląsk mógł niespodziewanie wyjść na prowadzenie, ale w 22 min w poprzeczkę trafił Petr Schwarz. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, co było sukcesem Śląska.

Pogoń w drugiej połowie dość szybko udokumentowała jednak swoją przewagę. W 53 min Lukę Zahovicia ładnie obsłużył Rafał Kurzawa i mieliśmy 1:0. Ku zaskoczeniu wszystkich - Śląsk potrzebował ledwie minuty, aby wyrównać. Akcja została ładnie rozrzucona do lewego skrzydła, tam Stiglec pięknie dośrodkował do wchodzącego z głębi pola Makowskiewgo i znów mieliśmy remis.

Przeważała jednak Pogoń, która kompletnie zdominowała środek pola, chociaż to wrocławianie mieli w składzie czterech nominalnych środkowych pomocników: Schwarza, Makowskiego, Sobotę i Mączyńskiego. Rzadko ich było jednak widać.
Wynik meczu ustalił Michał Kucharczyk. Zaczęło się od złego wybicia Putnockiego. Piłka szybko trafiła do Grosickiego, który był przy linii końcowej boiska, lecz sprytnie górą podał na nos kolegi, który uderzył głową będąc metr od bramki. Obrońcę miał za plecami.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)