Krzysztof Kowalski
Pogoń - Wisła Płock LIVE! Zatrzymać rewelacyjnego lidera
Pogoń - Wisła Płock LIVE! Zatrzymać rewelacyjnego lidera Andrzej Szkocki
Pogoń Szczecin - Wisła Płock ONLINE. Portowcy wygrali oba mecze na własnym terenie, ale w sobotę poprzeczka pójdzie w górę. O godz. 20:00 podejmą rozpędzonego lidera z Płocka. Gdzie oglądać mecz Pogoń - Wisła Płock na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Wisła Płock ONLINE

Bilans Wisły Płock jest imponujący. Nafciarze wygrali wszystkie cztery mecze. Rywalom wbili 14 bramek, a stracili tylko dwie. W tygodniu płocczanie zasłużenie zgarnęli wszystkie indywidualne nagrody za lipiec. Rafał Wolski został najlepszym piłkarzem miesiąca, a Pavol Stano trenerem. Z kolei Marko Kolara wyróżniono za urodę bramki, jaką zdobył w końcówce meczu z Miedzią Legnica.

Wyzwaniem dla kolejnych drużyn staje się powstrzymanie Hiszpana Davo. Skrzydłowy, który poprzednio grał w UD Ibiza, w czterech meczach zdobył już cztery bramki i zanotował dwie asysty.

Portowcy przed rozpoczętą serią gier zajmowali trzecią lokatę. Po komplet punktów sięgali w obu domowych meczach (2:1 z Widzewem Łódź oraz 1:0 z Jagiellonią Białystok). Wygrali także przed tygodniem w Grodzisku Wielkopolskim w Wartą.

Z Wisłą mają do wyrównania rachunki z minionego sezonu. Nafciarze pokonali ich jesienią w Płocku 1:0 oraz na wiosnę w Szczecinie 2:1. Dla granatowo-bordowych dotkliwa była ta ostatnia porażka, bo zespół znajdował się wtedy na fali i walczył o mistrzostwo kraju.

Pavol Stano, trener Wisły Płock:
- Pogoń dobrze się prezentowała w poprzednim sezonie. Myślę, że w europejskich pucharach pokazała też, że potrafi grać w piłkę. Jest to zespół, z którym trzeba się liczyć w walce o najwyższe lokaty. Dobra organizacja gry, ciekawi zawodnicy i ławka też jest mocna. Wiemy, że "Grosik" jest w dobrej formie, ciężko się broni przeciw niemu, ale myślę, że siła jest tam w kolektywie, w drużynie. Pogoń potrafi grać jako zespół i to jej mocna strona" - ocenił walory rywala trener płocczan.

Jens Gustafsson, trener Pogoni:
Będziemy w sobotę musieli zagrać znacznie lepiej niż ostatnio, aby osiągnąć dobry wynik. Ekipa z Płocka jest bardzo silna. Przeciwnicy wygrali dotąd wszystkie mecze, mają w zespole wiele indywidualności, potrafią świetnie operować piłką. Mecz z nimi będzie stanowił dla nas wyzwanie. Będziemy jednak na to wyzwanie gotowi. Widzę ogień w oczach naszych zawodników i jestem przekonany, że będą w stanie jutro skutecznie walczyć o wygraną.

Nie zagrają w meczu Pogoń Szczecin - Wisła Płock
Pogoń Szczecin: Rafał Kurzawa, Michał Kucharczyk, Alexander Gorgon.

Wisła Płock: Mateusz Szwoch, Damian Warchoł.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Pogoń - Wisła Płock w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Michał Mitrut - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!

20:00 Pogoń Szczecin - Wisła Płock transmisja
CANAL+ Sport, Canal+ 4K Ultra

Przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy zmieniono przepis o młodzieżowcu. Każdy klub uczestniczący jest zobowiązany do zapewnienia udziału w tych rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w danym sezonie.W jednym meczu klub nie może "zarobić" więcej niż 270 minut dla swoich młodzieżowców. Tj. może wystąpić czterech młodzieżowców po 90 minut, ale liczone będzie maksymalnie 270 minut do stawki.Po czterech kolejkach nowego sezonu znalazło się już sześć klubów, które znajdują się pod kreską. W zależności od brakującyh minut młodzieżowców kara wynosi od 500 tys. do nawet 3 milionów złotych. Kto jest "zagrożony"?