Poker: Polak o nicku AlwaysiNduCe wygrał milion dolarów w...

Poker: Polak o nicku AlwaysiNduCe wygrał milion dolarów w turnieju internetowym

Tomasz Dębek

Aktualizacja:

Polska

Polski zawodnik o nicku AlwaysiNduCe zajął drugie miejsce w turnieju głównym (wpisowe 5200 dolarów) prestiżowych mistrzostw świata internetowego pokera - World Championship of Online Poker. Zarobił dzięki temu okrągły milion dolarów. To kolejna wielka wygrana polskiego pokerzysty. W kwietniu inny Polak wygrał milion w turnieju Spin & Go, grając ze swojego smartfona.
Mimo niekorzystnych zapisów ustawy hazardowej z 2009 roku, ograniczających grę w pokera wyłącznie do kasyn (tam wygrane obarczone są aż 25-procentowym podatkiem), a delegalizującego rozgrywki w internecie, polscy gracze odnoszą sukcesy zarówno w turniejach "na żywo" - poza granicami kraju - jak też online.

- Nie da się dłużej utrzymać fikcji, że Polacy nie grają przez internet. Trzeba wrócić do zdrowego rozsądku i jak najszybciej rozpocząć przejrzysty proces zmiany wadliwej ustawy hazardowej z 2009 r. - skomentował rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wolny Poker Paweł Purski.

W 70 turniejach rozgrywanych w ramach prestiżowego WCOOP triumfowało trzech Polaków. Największą, milionową wypłatę zgarnął jednak za drugie miejsce w turnieju głównym AlwaysiNduCe. Zwyciężył gracz z Belgii o nicku Coenaldinho7, który wygrał 1,3 mln dol. W tegorocznym WCOOP zagrało ponad 26 tysięcy pokerzystów (wygenerowali 110 tys. wpisowych do turniejów) ze 122 krajów, a suma nagród przekroczyła 66 mln dolarów.

Obserwuj autora artykułu na Twitterze

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?