Polacy przyjaźni dla Węgrów w kieleckim turnieju juniorów. PGE VIVE zdobyło punkt w ostatnim meczu. Prezydenci obu krajów na zakończeniu

Patryk Ptak/PGE VIVE Kielce
W kieleckim Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piłce Ręcznej Juniorów węgierskie drużyny lepsze od polskich. W zakończeniu turnieju wzięli udział prezydenci obu krajów - Węgier - Janos Ader i Polski - Andrzej Duda.

W ostatnim dniu turnieju mistrzowie Polski juniorów, szczypiorniści Orlenu Wisły Płock, zmierzyli się z Telekomem Veszprem i przegrali 30:40. Długo zanosiło się także na porażkę gospodarzy, PGE VIVE Kielce, z MOL-Pick Szeged. W 15 minucie Żółto-Biało-Niebiescy przegrywali 3:11, w 43 - 13:21, a jeszcze w 45 - 15:22. Końcówka należała jednak zdecydowanie do kielczan, którzy szybko odrabiali straty. Jeszcze w 57 minucie było 23:26, ale w końcówce Miłosz Wałach obronił karnego, a jego koledzy zdążyli wyrównać.

Nagrody drużynom wręczali przebywający w Kielcach z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej prezydenci obu krajów, Węgier - Janos Ader i Polski - Andrzej Duda.