Polacy rozbili Brazylię w siatkarskiej Lidze Narodów!

fb
Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała w środę Brazylię 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22) w 5. kolejce Ligi Narodów.

Już w pierwszym secie można było wyczuć, w którą stronę potoczy się to spotkanie. Biało-Czerwoni wygrali pierwsze pięć piłek, a pierwszego do 16. Brazylijczycy odżyli w II partii, ale tylko tego jednego seta potrafili urwać nam w środę 25:22. W III i IV secie podopieczni Nikoli Grbicia nie dali rywalom większym nadziei pokonując ich ponownie do 16. i do XX.

Dla Biało-Czerwonych był to piąty mecz w tegorocznej Lidze Narodów. Wcześniej wygrali z Argentyną, Bułgarią i Francją, a przegrali z Włochami. Z 12 punktami Polacy zajmują trzecie miejsce w tabeli - pomiędzy Francją i Włochami, którzy mają tyle samo punktów, ale dzieli ich bilans wygranych i przegranych setów.