Polacy wciąż niepokonani w mistrzostwach Europy siatkarzy U-22. Holendrzy na deskach

Damian Świderski
Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 22 jest w półfinale mistrzostw Europy
Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 22 jest w półfinale mistrzostw Europy CEV
Reprezentanci Polski w siatkówce pokonali Holandię 3:0 w trzecim grupowym meczu mistrzostw Europy do lat 22. Polacy wciąż nie stracili seta i pewnie weszli do półfinału imprezy. Mecz z Holandią jednak nie był tak łatwy jak dwa pierwsze mecze, z Hiszpanią oraz Węgrami.

Spis treści

Polacy w półfinale mistrzostw Europy do lat 22. Polacy jeszcze nie przegrali seta

Polscy siatkarze do lat 22, na turnieju w Holandii nie stracili jeszcze seta. W pierwszych meczach gładko pokonali Hiszpanów i Węgrów 3:0. Po tych wygranych drużyna prowadzona Dariusza Luksa miała już zapewniony awans do półfinału imprezy. W trzecim spotkaniu grupowym Polacy zagrali z Holandią. W pierwszym secie pojawiły się problemy u Polaków. Set był bardzo wyrównany. Polacy wygrali go jednak na przewagi 27:25. Drugi set był dużo łatwiejszy dla Polaków. Pozwolili rywalom na dziewiętnaście punktów.

Trzeci set jak pierwszy. Z kim zagrają Polacy w półfinale?

Trzeci set meczu to znowu zacięta rywalizacja. Holendrzy i Polacy znowu grali punkt za punkt. Ostatecznie, to podopieczni Luksa wygrali tak jak w pierwszym secie tzn. 27:25 i cały mecz 3:0. Polscy siatkarze są w półfinale mistrzostw Europy do lat 22 w Holandii. Z grupy A tego turnieju do półfinału wyszli też Holendrzy. Zdobyli jednak o pięć punktów mniej od Polaków. W grupie B z grupy wyszli Francuzi i Włosi, którzy okazali się lepsi od Portugalczyków oraz Czechów.

Polska - Holandia 3:0 (27:25, 25:19, 27:25)