Jakub Maj
Jakub Maj
Polacy za granicą. Piłkarz reprezentacji Polski Krystian Bielik zdobył bramkę dla Birmingham City w wygranym 2:0 meczu z West Bromwich Albion w 31. kolejce Championship, zaplecza angielskiej ekstraklasy. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie.

Krystian Bielik z premierowym trafieniem dla Birmingham

Bielik strzelił gola w 52. minucie, ustalając wynik spotkania. Gospodarze prowadzili od 10. minuty po bramce Tunezyjczyka Hannibala Mejbriego. W tabeli drużyna Polaka zajmuje 16. miejsce z dorobkiem 38 pkt. Prowadzi Burnley - 65 pkt.

W lipcu ubiegłego roku Bielik został wypożyczony do Birmingham City z klubu Derby County, który spadł na trzeci poziom w angielskim futbolu. Umowa ma obowiązywać do końca sezonu 2022/23. Bielik występował już w Birmingham w 2017 roku, wówczas na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu Londyn. Później grał m.in. w Charlton Athletic, a od 2019 roku w Derby County.

25-letni defensywny pomocnik wystąpił we wszystkich czterech meczach reprezentacji Polski w niedawnych mistrzostwach świata w Katarze. (PAP/oprac. własne)

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Sezon Ekstraklasy wchodzi w decydującą fazę. Nadchodzące tygodnie zdefiniują kto będzie walczył o mistrzostwo, a kto będzie mógł zapomnieć o najwyższych celach. Najważniejszym elementem każdej drużyny są ofensywni zawodnicy - to oni są odpowiedzialni za strzelanie bramek i zapewnianie punktów swojej drużynie. Oto najlepsi polscy strzelcy w obecnym sezonie Ekstraklasy!Aby zobaczyć najskuteczniejszych Polaków w Ekstraklasie klikaj strzałkę w prawo!

Najlepsi polscy strzelcy w obecnym sezonie Ekstraklasy. Fern...