Polacy za granicą. Robert Lewandowski znów strzelił gola, w MLS przypomniał o sobie Jarosław Niezgoda [RAPORT]

Tomasz Dębek
Robert Lewandowski i Rafal Gikiewicz
Robert Lewandowski i Rafal Gikiewicz IMAGO/Eduard Martin/Imago Sport and News/East News
Polacy za granicą. Gole Roberta Lewandowskiego i Jarosława Niezgody oraz asysta Damiana Szymańskiego były jedynymi weekendowymi przebłyskami w ofensywie zawodników w orbicie zainteresowań Czesława Michniewicza. Wielu reprezentantów Polski pauzowało z powodu kontuzji lub kartek albo oglądało kolegów z perspektywy ławki rezerwowych.

Za niespełna dwa miesiące reprezentacja Polski zagra mecze Ligi Narodów z Walią (3.06, Wrocław), Belgią (6.06, Bruksela) Holandią (10.06, Rotterdam) i ponownie z Belgami (13.06, Warszawa). Po awansie Biało-Czerwonych na mistrzostwa świata entuzjazm wśród kibiców jest duży. Patrząc na występy naszych zawodników w klubach, Czesław Michniewicz może mieć jednak powody do niepokoju.

W miniony weekend spośród powoływanych ostatnio zawodników tylko Robert Lewandowski zdobył bramkę (z rzutu karnego pokonał Rafała Gikiewicza). Asystę zaliczył, Damian Szymański, a golem w MLS przypomniał o sobie Jarosław Niezgoda.

Udział przy bramkach, ale dla rywali, miał Jan Bednarek, którego Southampton przegrał z Chelsea 0:6. Solidne lanie dostała też Aston Villa Matty’ego Casha, 0:4 z Tottenhamem.

Oni jednak przynajmniej grali, czego nie może o sobie powiedzieć wielu kadrowiczów. Kontuzje na dłuższy czas wyłączyły Kamila Glika, Jakuba Modera, Pawła Dawidowicza i Michała Helika. Na występy nie mają co liczyć Karol Linetty i Przemysław Płacheta, ostatnio nie grał też Jacek Góralski, a w sobotę na ławce usiadł Tymoteusz Puchacz. Nie nastraja to zbyt pozytywnie przed Ligą Narodów.

Jan Bednarek (Southampton FC) 90 minut i żółta kartka z Chelsea (0:6),

Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) mecz z Bologną w poniedziałek o godz. 20.45,

Kacper Kozłowski (Royale Union Saint Gilloise) od 67. minuty z Beerschot (0:0),
Grzegorz Krychowiak (AEK Ateny) 90 minut i żółta kartka z Arisem Saloniki (1:2),

Napastnicy:
Adam Buksa (New England Revolution) zawieszony za kartki, poza kadrą z Interem Miami (2:3),
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) 90 minut i gol z rzutu karnego z Augsburgiem (1:0),

Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) kontuzja, poza kadrą z Montpellier (2:0),
Jarosław Niezgoda (Portland Timbers) 90 minut i gol z Vancouver Whitecaps (3:2),
Krzysztof Piątek (Fiorentina) na ławce z Napoli (3:2),
Karol Świderski (Charlotte FC) do 89. minuty z Atlantą (1:0).