Piotr Rzepecki
Polacy za granicą. Na inaugurację rundy wiosennej w 2.Bundeslidze Fortuna Dusseldorf wygrała 3:2 z Magdeburgiem. W składzie gospodarzy zagrała dwójka Polaków - Dawid Kownacki i Michał Karbownik. Ten pierwszy zaliczył dwa trafienia, a także na początku spotkania przestrzelił z rzutu karnego.

Dawid Kownacki strzelcem dwóch goli. Cały mecz Karbownika

"Kownaś" u kibiców swojej drużyny wzbudził z pewnością skrajne emocje. Skąd taki wniosek? Z początkiem meczu został sfaulowany w polu karnym, czym zarobił jedenastkę dla swojego zespołu.

screen viaplay

Jak na lidera przystało wziął piłkę pod pachę i ustawił futbolówkę na jedenastym metrze. Zmarnował jednak szansę na gola i przestrzelił.

Kibice Fortuny musieli się zdenerwować podwójnie, bo już minutę po zmarnowaniu szansy rywale wyszli na prowadzenie. Gola zdobył pomocnik Magdeburga Moritz Kwarteng.

W 10. minucie Kowancki się jednak zrehabilitował. Jego strzał głową okazał się bezbłędny i wykończenie podania z rzutu rożnego dało jego zespołowi bramkę na 1:1.

Jeszcze przed przerwą były napastnik Lecha Poznań cieszył się z drugiego gola. Wykończył zagranie Felixa Klausa, który popisał się czujnym odbiorem, a Polak zanotował całkiem efektowne trafienie. Prawą nogą przymierzył w okienko.

Rywale wyrównali po godzinie gry, jednak to ostatnie słowo należało do Fortuny. Na sześć minut przed końcem gola na 3:2 strzelił Shinta Appelkamp, asystent przy pierwszej bramce Kownackiego.

Po tych golach bilans Kownackiego to 8 goli i 6 asyst na zapleczu niemieckiej ekstraklasy.

Cały mecz na lewej obronie rozegrał Michał Karbownik. Drużyna Polaków plasuje się na 5. miejscu. Ich dzisiejsi rywale są na 17. miejscu w tabeli.