Polki w szóstej i ósmej dziesiątce etapu Giro d'Italia. Wygrała Nowozelandka Niamh Fisher-Black

Damian Świderski
Nowozelandka Niamh Fisher-Black z ekipy SD Worx zwyciężyła trzeci etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Fisher-Black na mecie była sześć sekund przed Belgijką Lottą Kopecky. Na najniższym stopniu podium etapu stanęła Juliette Labous z Francji. Reprezentantki Polski w tym etapie były bardzo daleko.

Spis treści

Nowozelandka Niamh Fisher-Black wygrała trzeci etap Giro d'Italia kobiet. Polki bardzo daleko X/Tour de France

Wyniki trzeciego etapu Giro d'Italia kobiet

Trzeci etap wyścigu Giro d'Italia kobiet wygrała Niamh Fisher-Black z ekipy SD Worx z Nowej Zelandii. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z zespołu, Belgijka Lotta Kopecky, a trzecia Francuzka Juliette Labous z DSM-firmenich. Czwarte miejsce zajęła liderka wyścigu i reprezentantka gospodarzy Longo Borghini z ekipy Lidl-Trek.

Polki bardzo daleko w Giro d'Italia. Jedna z nich pojedzie na IO!

W wyścigu jadą trzy Polki. Niestety na trzecim etapie były tłem dla najlepszych zawodniczek. Marta Jaskulska z zespołu Ceratizit-WNT zajęła 50. miejsce, a Dominika Włodarczyk z UAE Team ADQ zajęła 56. miejsce, tracąc aż 6 minut do zwyciężczyni etapu. Jeszcze gorzej poszło przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu Agnieszce Skalniak-Sójki. Zajęła 76. miejsce ze stratą 9.14 do Nowozelandki. W klasyfikacji generalnej wyścigu prowadzi Longo Borghini. Wyprzedza ona o 13 sekund Kopecky oraz o 25 sekund Labous. Polki są następujących miejscach:

42. Włodarczyk - 7.29
53. Jaskulska - 8.31
66. Skalniak-Sójka - 10.09.
Giro d'Italia kobiet składa się z ośmiu etapów i zakończy się w niedzielę w miejscowości L'Aquila.