Polscy juniorzy z zawodnikami Cerradu Czarnych Radom w półfinale mistrzostw świata!

Michał Nowak
Reprezentacja Polski awansowała do półfinału mistrzostw świata juniorów.
Reprezentacja Polski awansowała do półfinału mistrzostw świata juniorów. FIVB
Reprezentacja Polski juniorów podczas mistrzostw świata w Czechach kroczy od wygranej do wygranej. W drugiej fazie grupowej biało-czerwoni odnieśli komplet zwycięstw i awansowali do półfinału. W drużynie biało-czerwonych występuje trzech zawodników Cerradu Czarnych Radom: Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski oraz Norbert Huber.

W pierwszej fazie grupowej Polacy nie stracili nawet seta pokonując kolejno Maroko, Czechy i Kanadę. Do kolejnej fazy awansowali z pierwszego miejsca. W drugiej fazie grupowej trafili na Chiny, Kubę oraz Iran.

Dość niespodziewanie w pierwszym meczu drugiej rundy Chińczycy postraszyli podopiecznych trenera Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła. Biało-czerwoni przegrywali już 1:2, ale ostatecznie odwrócili losy meczu i zwyciężyli po tie-breaku.

Kolejnego dnia Polacy pewnie, po trzysetowym boju zwyciężyli reprezentację Kuby. Po tym spotkaniu nasza reprezentacja miała już niemal pewny awans, który został przypieczętowany dzień później, już kiedy Kubańczycy wygrali seta w starciu z Chinami.

Ostatni mecz z Iranem w grupie B był więc dla Polaków właściwie formalnością. Nasi reprezentanci jednak nie zamierzali odpuszczać, tym bardziej, że dla Iranu było to spotkanie o awans. Po trzech setach rywale prowadzili 2:1, ale biało-czerwoni doprowadzili do tie-breaka, w którym pokonali Persów 15:11 i awansowali do półfinału mistrzostw świata juniorów z kompletem zwycięstw z pierwszego miejsca w grupie.

W każdym z dotychczasowych spotkań rozgrywanych w Czechach, w barwach reprezentacji Polski wystąpili trzej zawodnicy Cerradu Czarnych Radom, Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski oraz Norbert Huber.

Komplet wyników reprezentacji Polski w grupie E:

Polska - Chiny 3:2 (25:13, 18:25, 23:25, 25:18, 15:8)
Polska: Kozub 3, Ziobrowski 6, Kwolek 24, Fornal 18, Huber 13, Kochanowski 9, Masłowski (libero) oraz Domagała 10, Jakubiszak 1, Gil.

Polska - Kuba 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)
Polska: Kozub 3, Ziobrowski 6, Kwolek 20, Fornal 12, Kochanowski 8, Huber 11, Masłowski (libero) oraz Jakubiszak.

Polska - Iran 3:2 (27:29, 25:21, 20:25, 25:20, 15:11)
Polska: Kozub 2, Ziobrowski 8, Fornal 20, Kwolek 17, Kochanowski 16, Huber (9), Masłowski (libero) oraz Jakubiszak 2, Domagała 11.

Materiał oryginalny: Polscy juniorzy z zawodnikami Cerradu Czarnych Radom w półfinale mistrzostw świata! - Echo Dnia Radomskie