Polscy juniorzy z zawodnikami Cerradu Czarnych w składzie w najlepszej ósemce mistrzostw świata

Martin Nowak
Reprezentacja Polski juniorów w trzech meczach mistrzostw świata nie przegrała ani jednego seta. FIVB
Z kompletem zwycięstw i bez straconego seta zakończyła fazę grupową mistrzostw świata juniorów reprezentacja Polski z zawodnikami Cerradu Czarnych Radom w składzie. Biało-czerwoni awansowali do najlepszej ósemki.

Po piątkowym bardzo łatwym zwycięstwie nad reprezentacjąMaroko, reprezentacja Polski juniorów rozegrała w weekend dwa kolejne mecze fazy grupowej mistrzostw świata. Te spotkania były dla biało-czerwonych trudniejsze niż to inauguracyjne, ale zarówno w spotkaniu z gospodarzami, reprezentacją Czech, jak i z Kanadą, podopieczni trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła, nie stracili seta i zgodnie z planem wywalczyli awans do najlepszej ósemki światowego czempionatu.

Polacy już po sobotnim spotkaniu z Czechami byli pewni awansu. W dwóch pierwszych setach tego pojedynku trwała wyrównana walka, a sety kończyły się dopiero na przewagi. W trzecim dominacja Polaków była już ogromna (25:13).

W niedzielę biało-czerwoni rywalizowali z reprezentacją Kanady i zwycięstwem 3:0 potwierdzili swoją dobrą dyspozycję. Dwa pierwsze sety, to podobnie jak z Czechami, walka na przewagi. W trzeciej odsłonie Polacy osiągnęli jednak wystarczającą przewagę i kontrolowali przebieg gry ostatecznie zwyciężając 3:0.

W każdym z trzech spotkań grupowych, w wyjściowym składzie reprezentacji Polski wychodzili zawodnicy Cerradu Czarnych Radom, Tomasz Fornal oraz Jakub Ziobrowski, a także nowy siatkarz radomskiego klubu, Norbert Huber.

W kolejnej fazie rywalizacja będzie przebiegała w dwóch grupach czterozespołowych, z których po dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów. Biało-czerwoni zmierzą się w grupie z drugimi zespołami grup B i D oraz pierwszym z grupy C.

- Najważniejsze są trzy zwycięstwa. Nasza gra nie wygląda źle, ale trochę do poprawy jeszcze jest. Mam nadzieję, że wszystko będzie zmierzało ku temu, abyśmy zdobyli mistrzostwo świata - powiedział Tomasz Fornal.

Przyjmujący kadry i Cerradu Czarnych przed turniejem narzekał na kontuzję, ale zaznacza, że z meczu na mecz czuje się na parkiecie coraz lepiej.

- W sobotnim meczu nie grało mi się najlepiej, ale w niedzielę już było w porządku. Myślę, że na wpływ na to mogła mieć wpływ kontuzja, którą odniosłem przed turniejem, bo ominęło mnie kilka treningów i to moje przygotowanie nie było na takim poziomie, na jakim bym chciał, ale już na turnieju, z meczu na mecz coraz lepiej czuje się na boisku - dodaje zawodnik.

Polska - Czechy 3:0 (29:27, 25:23, 25:13)
Polska: Kozub 1, Ziobrowski 3, Fornal 7, Kwolek 17, Huber 9, Kochanowski 7, Masłowski (libero) oraz Domagała 8, Jakubiszak.

Polska – Kanada 3:0 (31:29, 25:23, 25:20)
Polska: Polska: Kozub 1, Ziobrowski 4, Kwolek 14, Fornal 12, Huber 7, Kochanowski 9, Masłowski (libero) oraz Gil, Jakubiszak 2, Domagała 8.