Polscy piłkarze ręczni z dużym trudem pokonali Algierię

Piotr Chrobok/Dziennik Zachodni/Polska Press
W swoim pierwszym meczu na turnieju w Jastrzębiu-Zdroju, reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała z Algierią. We wtorek Biało-Czerwoni kończą turniej meczem z Rosją.

Polska - Algieria 24:21 (11:11)
Polska: Morawski (1-21 min, 5/10 = 50 %), Wyszomirski (21-43, 55-58, 6/19 = 32 %, 1 gol) , Kornecki (43-55, 58-60, 0/3 = 0 %) – Czuwara 2, Jarosiewicz 1 – Sićko 5, Adamski 4 (2) – Ossowski, Pilitowski 2, Zarzycki – Przybylski 3, Działakiewicz – Moryto 3 – Dawydzik 3, Klimków, Piechowski, Walczak.
Algieria: Benhemi 1, Zemouchi, Ghedbane – Berkous 3, Naomi 5, Hellal 1, Daoud, Hadidi 1, Chanbour 1, Kaabache 1, Boudjenah 2, Berriah 1, Bendjilali 1, Kouri 1, Rahim 1, Hadj Sadouk 1, Badi, Arib 1, Abdi.

Dla tych drużyn był to już trzeci sparing w ciągu tygodnia, poprzednie odbyły się w Cetniewie, pierwszy wygrała Algieria 26:23, drugi Polska 26:24. W Jastrzębiu-Zdroju wygraliśmy, ale zwycięstwo zapewniliśmy sobie dopiero w ostatnich minutach.

ZOBACZ>>> Zdjęcia z meczu Polska - Algieria w Jastrzębiu-Zdroju

W porównaniu do ubiegłotygodniowych meczów, w składzie Biało-Czerwonych znaleźli się między innymi trzej zawodnicy Łomża Vive Kielce, Szymon Sićko, Arkadiusz Moryto i Mateusz Kornecki (powołani na turniej są również dwaj inni gracze mistrza Polski, Michał Olejniczak i Tomasz Gębala). Sićko był w poniedziałek najlepszym strzelcem naszego zespołu, zdobył 5 bramek na 8 rzutów, miał też 4 asysty i stratę, Moryto trafił 3/4 i miał asystę, Kornecki nie miał ani jednej skutecznej interwencji.

Dla naszej drużyny turniej w Jastrzębiu-Zdroju to ostatni sprawdzian przed styczniowymi meczami kwalifikacji mistrzostw Europy z Turcją oraz finałami mistrzostw świata w Egipcie. Na mundial selekcjoner Patryk Rombel zabierze dwudziestkę graczy.

Gospodarze dobrze zaczęli mecz, szczególnie w defensywie. W ataku nie było już tak kolorowo, sporo było prostych błędów i nieskutecznych rzutów. Mimo to Polacy w 25 minucie prowadzili 11:7. Algierczycy zaczęli grać w ataku 7 na 6, nasi zawodnicy mieli bardzo słabe minuty w ataku, do przerwy już nie trafili i rywale doprowadzili do remisu.

ZOBACZ KULISY MECZU POLSKA - ALGIERIA

Jeszcze gorzej wyglądały nasze poczynania ofensywne na początku drugiej połowy. Drużyna z Afryki kilka razy skontrowała i w 40 minucie przegrywaliśmy 14:17. Na szczęście przewaga przeciwnika się nie powiększała, a w końcówce spotkania to rywale, przyciśnięci naszą defensywą, kilka razy się pomylili. Od stanu 19:21 w 53 minucie Polacy nie dali już sobie rzucić bramki, sami zdobyli pięć i wygrali mecz.

W niedzielnym meczu Rosja wygrała z Algierią 30:24 (14:7). We wtorek o 19.30 ostatni pojedynek turnieju, Polska – Rosja. Transmisja na TVP Sport.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE