Polscy siatkarze pewni gry w półfinale mistrzostw Europy U-22. Węgrzy zostali rozbici

Damian Świderski
Polska reprezentacja siatkarzy do lat 22 jest pewna gry w półfinale mistrzostw Europy U22 w Holandii FIVB
Polscy siatkarze są już pełni gry w półfinale mistrzostw Europy do lat 22 w Holandii. W swoim drugim meczu rozbili Węgrów 3:0 (25:15, 25:14, 25:21). To drugie zwycięstwo z rzędu ekipy Dariusza Luksa. Dzień wcześniej, Polacy także 3:0 pokonali Hiszpanów. Teraz czeka ich mecz z Holendrami. Bez względu na wynik meczu, Polacy powalczą o medale.

Spis treści

Polacy szarżują na czempionacie. Jeszcze nie stracili seta

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 22 po pokonaniu Hiszpanów w pierwszym meczu, w środę przypieczętowała awans do półfinału holenderskiego czempionatu Starego Kontynentu. Polacy nie stracili jeszcze seta na tej imprezie. Jeden z atakujących reprezentacji Tytus Nowik w rozmowie dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej powiedział po meczu z Hiszpanią następująco:

Pierwsze mecze zawsze są ciężkie. Każdy chce wejść dobrze w turniej, ale trzeba przyznać, że zespół z Hiszpanii grał bardzo dobrą siatkówkę. Mieli dużą skuteczność po przyjęciu i dobrze bronili — powiedział.

W środę Polacy zmierzyli się z Węgrami. Polacy górowali nad rywalami w każdym elemencie. Świetnie grali blokiem oraz serwowali. Polacy mieli aż 11 asów serwisowych, a Węgrzy tylko dwa. W pierwszym secie wygrali 25:15, w drugim 25:14. Trzeci set był najbardziej wymagający dla polskich siatkarzy. Ostatecznie Polacy wygrali go 25:21 i cały mecz 3:0.

Polacy w półfinale siatkarskich mistrzostw Europy do lat 22. Na celowniku gospodarze imprezy

Polaków do zwycięstwa poprowadził Jakub Majchrzak. Zdobył on 14 punktów. O dwa punkty mniej zdobył Piotr Śliwka, a dziewięć Kamil Szymendera. Jakub Nowak dorzucił siedem oczek, Kajetan Kubicki cztery, Igor Zawadzki trzy, a Tytus Nowik dwa. Pozostali Polacy: Mateusz Kufka Maksymilian Granieczny i Damian Biliński nie zdobyli punktów. U Węgrów najlepiej punktował Jozse Szalai. Węgier zdobył tylko sześć oczek. Dzięki zwycięstwu nad Węgrami Polacy są pewni półfinału turnieju. W ostatnim meczu grupowym zagrają z gospodarzami, czyli Holendrami. Mecz w czwartek 11 lipca.

Źródło: TVP Sport