Polska Hokej Liga. Niesamowita pogoń STS-u Sanok zakończona zwycięstwem

Konrad Karaś
Tomasz Sowa
Drugie zwycięstwo w lidze odnieśli hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok. We wtorek, w zaległym meczu 1. kolejki PHL, pokonali na wyjeździe GKS Tychy 5:4.

Podopieczni Miiki Elomo przegrywali po dwóch tercjach 1:3, ale w ostatniej odsłonie dokonali rzeczy wielkiej - w niespełna siedem minut zdobyli cztery gole. Dla tyszan był to trzeci przegrany mecz z rzędu.

GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok 4:5 (0:1, 3:0, 1:4)

0:1 Niko Ahoniemi - Ville Heikkinen, Sami Tamminen (07:00)
1:1 Roman Szturc - Emil Bagin, Alexander Younan (25:22)
2:1 Roman Szturc - Jean Dupuy, Emil Bagin (27:52, 5/4)
3:1 Filip Komorski - Bartosz Ciura, Ondřej Šedivý (30:48, 4/4)
3:2 Aleksandr Pawłenko - Jere Karlsson, Kalle Valtola (42:48)
3:3 Sebastian Harila - Konrad Filipek, Timi Lahtinen (46:22)
3:4 Jere Karlsson - Ville Heikkinen, Sami Tamminen (46:36)
3:5 Ville Heikkinen - Władysław Łysenko, Aleksandr Pawłenko (47:32)
4:5 Jakub Bukowski - Bartłomiej Pociecha, Ondřej Šedivý (51:01, 5/4)

Minuty karne: 10-16
Strzały: 44-36

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Rafał Noworyta (główni).
Widzów: 991

GKS Tychy: K. Lewartowski (50:49 T. Fučík) - O. Bizacki, O. Kaskinen; O. Šedivý, F. Komorski (2), C. Mroczkowski - B. Ciura, B. Pociecha; J. Bukowski, R. Galant, B. Jeziorski - A. Younan, E. Bagin; R. Szturc (2), A. Boivin (2), J. Dupuy (2) - M. Ubowski, K. Sobecki; S. Marzec, F. Starzyński (2), M. Gościński. Trener Andriej Sidorienko

STS Sanok (2): D. Salama - J. Karlsson, K. Valtola (2); K. Filipek, T. Lahtinen (2), N. Ahoniemi (4) - K. Biłas, W. Łysenko; V. Heikkinen, S. Tamminen, A. Pawłenko - B. Florczak (2), J. Höglund; K. Mocarski, J. Mäkelä, S. Harila (2) - B. Rąpała (2); S. Dobosz, L. Miccoli. Trener Miika Elomo

W następnym meczu sanoczanie zmierzą się u siebie z Podhalem Nowy Targ. To spotkanie w czwartek (22 września) o godz. 18.