Konrad Karaś
Tomasz Sowa
Hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok przegrali na wyjeździe 4:5 z GKS-em Tychy w swoim pierwszym meczu ćwierćfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi. Kolejny mecz z tyszanami podopieczni Miiki Elomo zagrają już jutro.

Decydującego gola dla drużyny z "piwnego miasta" zdobył w trzeciej tercji Christian Mroczkowski. Drugie spotkanie pomiędzy GKS-em a Marmą Ciarko STS jutro o godz. 18.

Przypomnijmy, że w play-offach Polskiej Hokej Ligi gra toczy się do czterech zwycięstw - jeśli cztery mecze nie wyłonią półfinalisty, konieczne będzie rozegranie następnych spotkań.

GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Bramki: 1:0 Szturc - Galant (05:50), 1:1 Mäkelä - Ahoniemi (10:48, 5/4), 2:1 Jeziorski - Bagin, Marzec (23:21), 3:1 Younan - Dupuy, Boivin (26:16, 4/4), 3:2 Ahoniemi - Miccoli (28:18), 4:2 Dupuy (37:29), 4:3 Karlsson - J. Lorraine (43:28), 5:3 Mroczkowski - Dupuy, Boivin (49:44), 5:4 Ahoniemi - Tamminen (50:33).

Sędziowali: Paweł Kosidło, Krzysztof Kozłowski (główni), Sebastian Iwaniak, Jacek Szutta (liniowi). Minuty karne: 12-14. Strzały: 25-14.

GKS: Lewartowski - Pociecha, Kaskinen, Šedivý, Komorski, Jeziorski - Jaśkiewicz, Bizacki, Gościński, Starzyński, Marzec - Younan, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Bagin, Bukowski, Juhola, Galant, Szturc.

STS: Salama - Karlsson, Valtola, Ahoniemi, Tamminen, Filipek - Höglund, Łysenko, J. Lorraine, Miccoli, Harila - Biłas, Florczak, Heikkinen, Mäkelä, Mocarski - Rąpała, Wróbel, Dulęba, Ginda, Sienkiewicz.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0